XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022 r.

1. Jutro przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy – prezbitera.

2. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu przypada wsp. bł. Czesława – prezbitera.

3. W piątek święto św. Marii Magdaleny, która patronuje Mieszkańcom Korabnik. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 800.

4. W sobotę święto św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym     tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  zebraliśmy 20 205 zł. Jedna rodzina złożyła 1000 zł, jedna 600 zł, dwie rodziny złożyły ofiarę po 500 zł., jedna rodzina 400 zł i jedna 300 zł. Bardzo dziękujemy.
* Od sierpnia zeszłego roku dzięki składkom inwestycyjnym zmniejszyliśmy dług związany z budową Katolickiej Szkoły Podstawowej o 180 000 zł  Jednocześnie – dzięki pozostałym składkom – mamy pełną płynność finansową i wywiązujemy się na bieżąco ze wszystkich płatności parafialnych tak wewnętrznych jak i zewnętrznych. Nawet mogliśmy poczynić drobne inwestycje konieczne dla zabezpieczenia budynków parafialnych. Za wielkie zrozumienie potrzeb związanych z wydatkami naszej WSPÓLNOTY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

6. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiam chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym są ciekawe artykuły: „Trudne oczyszczanie pamięci”  i „Czuwając przy Matce”.