XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022 r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ, odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. do czwartku włącznie, kiedy zakończymy Je procesją.

2. Jutro przypada wspomnienie M.B. Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa w Kopance dzisiaj o godz. 1130.   

3. Od jutra wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o godz. 630, 800 i 1800. *Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy od 1600 do 1730 oraz w czwartki i soboty od 900do 1000. *Dyżur w konfesjonale – w czasie Mszy św. oraz w dni powszednie od 1700 do 1800.

4. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika.

5. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu o godz. 630, 800, i 1800. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (t.zw. „świętopietrze”). Modlitwom polecamy naszego organistę Pawła-z racji imienin.

6. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

8. Dodatkowa spowiedź w I piątek będzie od godz.1600. Będzie też Msza św. o godz. 1630 . Msza św. o 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

9. W pierwszą sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.   * W lipcu i sierpniu nie będzie objazdu do chorych natomiast każdego dnia – w razie potrzeby – można wezwać księdza dyżurnego, do którego bezpośredni telefon komórkowy jest na stronie internetowej oraz w gablotce.

10. Pielgrzymka Chorych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w środę 6 lipca. Wyjazd o godz. 900. Zapisy w zakrystii i u Siostry Domiceli. Koszt przejazdu 10 zł.

11. Dzisiaj w Sanktuarium św. Jana Pawła II – zakończenie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny po archidiecezji.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jeszcze w poprzednim tygodniu jedna rodzina wpłaciła na konto parafialne 1000 zł. Dziękujemy bardzo. Natomiast w czasie kiermaszu charytatywnego uzbierano blisko 7 000 zł. za co także gorąco dziękujemy.* Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka pieniężna na pomoc dla naszej parafianki Julii. Kwestę organizuje Fundacja Dar Serca Skawina.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Serce miłością haftowane” – o Zgromadzeniu Sióstr Sercanek.

15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Teresy Mijał, Janusza Bętkowskiego, Aleksandra Wyrwy – Wieczny odpoczynek …