XII Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek z tradycyjnym poświęceniem wianków – z kwiatów i ziół.

2. W środę  o 1730 będzie też nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, i Msza św. zbiorowa.

3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Z tej okazji odbędą się Msze św. dla Szkoły Podstawowej nr 2 w środę o godz. 1000, dla Katolickiego LO w piątek o godz. 900, dla Katolickiej SP w piątek o godz. 1000. W Szkole Podstawowej nr 4 w piątek o 1015. Natomiast rodziców, nauczycieli, młodzież i dzieci z pozostałych szkół zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 1800.

4. Spotkanie katechetów w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się modlitewne czuwanie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które zakończymy o 2100 Apelem Jasnogórskim i Aktem oddania siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegóły na plakacie w gablotce. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna nie będzie czynna. *W piątek wieczorna Msza św. w intencji Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

6. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. bł. Władysława Bukowińskiego – prezbitera; we wtorek św. Alozego Gonzagi – zakonnika; w czwartek (dzień wcześniej niż zwykle) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w  sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.

7.  Zespół Charytatywny prowadzi jeszcze w tym tygodniu – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych drobiazgów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla rodzin z Ukrainy.

8. Od soboty wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o g.: 630, 800 i 1800.

9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uświetnili swoim zaangażowaniem Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy najbardziej osobom, które przygotowały ołtarze, dzieciom komunijnym i z Koła Misyjnego a także tym, które sypały kwiaty i niosły poduszki oraz przyszły z dzwoneczkami, osobom przygotowującym całą piękną gamę sypanych kwiatów także w Oktawie Bożego Ciała, Rodzicom i Siostrom Służebniczkom za opiekę nad dziećmi przed i w czasie procesji za piękne dekoracje kwiatowe w kościele i na ołtarzach procesyjnych i osobom pomagającym, niosącym feretrony, sztandary, będących w strojach skawińskich i krakowskich, niosącym baldachim, organistom, trębaczom, kościelnym, Służbie Liturgicznej, księżom posługującym w naszym kościele oraz Księżom Guanellianom, szczególnie Policji i Straży Miejskiej bardzo dziękujemy za utrzymanie porządku na trasie procesji.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto   zebraliśmy 18 450 zł. Jedna rodzina złożyła ofiarę 500 zł., jedna 400 zł i dwie po 300 zł.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta organizowana przez Fundację Dar Serca Skawina – na pomoc dla 13 letniej Julii, naszej parafianki.  Julia jest pogodną, uśmiechniętą dziewczynką, której poważna choroba Retta utrudnia normalne funkcjonowanie. Przemieszcza  się  na specjalistycznym wózku inwalidzkim, a jej transport do szkoły, czy lekarza stanowi prawdziwe wyzwanie dla samotnie wychowującej ją mamy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zakupienie specjalistycznej platformy z podnośnikiem, która znacznie ułatwi Julii przemieszczanie się… Serdecznie zachęcamy do wsparcia.

 11. W imieniu Ks. Abp Marka Jędraszewskiego zapraszamy w niedzielę 26.06. na godz. 11.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Msze św. stanowiącą centralny punkt I Archidiecezjalnego Święta Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Cuda szanują wolność” i „Święty czas”.

14. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Marii Styrylskiej i Pawła Świątkowskiego – Wieczny odpoczynek …