Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwo Czerwcowe, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. 

3. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Po Mszy św. o godz. 930 – procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą wokół Rynku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach jak w inne lata: I – wspólnotę Żywego Różańca; II – młodzież oazową i studencką; III – Kręgi Domowego Kościoła; IV – Rodzinę Radio Maryja i Ogniska Pokutne. *Zakupiliśmy cztery kompletne ołtarze z pozostałych ofiar zbieranych w czasie Gorzkich Żali… *Prosimy o udekorowanie domów. *Zapraszamy do udziału dzieci komunijne, poczty sztandarowe, niosących feretrony, strażaków. Kto ma niech ubierze strój skawiński czy krakowski. Prosimy, by na trasie procesji nie parkować samochodów. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100 natomiast zaraz po procesji będzie Msza św. – bez kazania. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. O godz. 1800 uroczyste Nieszpory i procesja wokół kościoła. Próby sypania kwiatów odbędą się we wtorek i środę o godz. 1700.

5. W sobotę na Mszy św. o godz. 1800odbędzie się zakończenie roku formacyjnego  Domowego Kościoła.

6. Jutro przypada wspomnienie św. Antoniego Padewskiego – prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek bł. Michała Kozala- biskupa i męczennika; w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Dziękujemy za wsparcie OSP Skawina Centrum – zebrano 5786 zł. *Dziękujemy również za ofiary na misje od dzieci komunijnych –wysłano na ten cel 3518 zł.

8. Burmistrz Miasta i Gminy zaprasza do zapoznania się z projektem zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina . Treść obwieszczenia jest w gablotce.

9. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności z Bożym Błogosławieństwem.

10. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Chrześcijaństwo zobowiązuje” i  „Zagubiony Bóg – czy Unia boi się Boga ?”.

11. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Piotra Galanty, Romany Marszałka, Jana Kożucha – Wieczny odpoczynek …