Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.

1. Nasz rodak ks. PAWEŁ SOWA odprawi dziś MSZĘ ŚW. z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM PRYMICYJNYM o godz. 1100.

2. Jutro rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

3. We wtorek święto Nawiedzenia N.M.P. – Patronki małego kościółka. Nabożeństwa Majowe zakończymy  o  godz. 1730 procesją eucharystyczną wokół kościoła.

4. W środę rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSPJ, które będą odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą * wspominamy św. Justyna męczennika.

5. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.                                                                                                                              

6. W pierwszy czwartek miesiąca, Nabożeństwo Czerwcowe będzie z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. Spowiedź w pierwszy piątek: rano do 1030; po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VII weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800, korzystając wcześniej ze spowiedzi. *W tym dniu wspominamy świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.                                                                                                                                                                                                                                         

8. Z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

9. Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. i będzie je prowadził ks. prof. Wojciech Zyzak.

10. Zapraszamy na UWIELBIENIE w Zielone Świątki – koncert Pawła Dudzika, który odbędzie się przy Katolickiej Szkole Podstawowej – 5 czerwca o godz. 1900. Więcej informacji w gablotce.  * W gablotce są też wiadomości dotyczące innych spraw z życia naszego miasta.

11. W sobotę odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Łagiewnik.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 dziękujemy za dar ołtarza.

13. W Gościu Niedzielnym proponujemy artykuł: „Obronić wiedzę i rozum” o filmie autorstwa Pauliny Guzik pt: SZKLANY DOM – o św. Janie Pawle II.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności z Bożym Błogosławieństwem. *Naszym modlitwom polecamy wszystkie dzieci z okazji DNIA DZIECKA przypadającego w środę.

15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Mariana Jochym i Stanisława Łukasika – Wieczny odpoczynek …