VI Niedziela Wielkanocna 25.05.2022 r.

1. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. W sobotę 28 maja przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Msza św. dziękczynna o godz. 800 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odśpiewaniem Te Deum.

3. W sobotę o godz.1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4.

4. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. *Odpust w Facimiechu z sumą o godz. 1130.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 swoją prymicyjną Mszę św. odprawi nasz parafianin ks. neoprezbiter Paweł Sowa. Msza św. z godz. 1230 będzie wyjątkowo o 1300* święcenia kapłańskie odbędą się w najbliższą sobotę w Katedrze Wawelskiej o godz. 1000. Polecamy diakona Pawła szczególnym naszym modlitwo w tym tygodniu.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące tzw.: DNI KRZYŻOWE. W tych dniach po Mszy św. o godz. 800 będzie procesja błagalna do krzyża misyjnego.

7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

8. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa.

9. Z kalendarza liturgicznego: Dzisiaj wspomnienie św. Rity – zakonnicy, we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek św. Filipa Nereusza – prezbitera; w tym dniu 26 maja – przypada DZIEŃ MATKI; w piątek św. Augustyna z Canterbury – biskupa.

10. Dyżur w konfesjonale codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do 930 oraz od 1700do 1800, a także w czasie Mszy św.

11. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka pieniędzy na sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Centrum – Skawina 1. Zachęcamy do wsparcia.

12. Przy naszym kościele jest kiermasz charytatywny. Jest tam do nabycia bardzo dużo nowych maskotek dla dzieci. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Uchodźcom z Ukrainy.

13. W gablotce znajduje się treść DEKRETU związanego z decyzją Biskupa Bielsko-Żywieckiego o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Księdza Jana Marszałka. Ksiądz Jan Marszałek był wikariuszem w naszej parafii w latach 1935 – 1938.

14. Zespół Katolickich Szkół w Skawinie zaprasza do udziału w podsumowaniu projektu polsko-niemieckiego „Wędrówka do źródeł. Takie same wartości u mnie i u Ciebie”. Szczegóły w gablotce.

15. Parafia Miłosierdzia Bożego na Ogrodach organizuje pielgrzymkę do Włoch głównie do TOSKANII – we wrześniu b.r. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

16. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe Grupy Skawińsko – Czernichowskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie.

17. Zapraszamy na wyjazd młodzieżowy na LEDNICĘ w terminie 3-5 czerwca. Zapisy są przyjmowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży lub ks. Rafała Wierzbiaka w parafii Miłosierdzia Bożego. Koszt wyjazdu 140 zł.

18. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna  rodzina złożyła ofiarę 300 zł. Bardzo dziękujemy. *Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 dziękujemy za dar ołtarza.*W imieniu rodziców i organizatorów zbiórki na pomoc dla chorej Emilki z Woli Radziszowskiej serdecznie dziękujemy za wielką hojność – uzbierano 11 923,13 zł.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Uboga z certyfikatem”- o beatyfikowanej dzisiaj w Lyonie Paulinie Jarikot  (czyt. Jariko)założycielce Żywego Różańca.

20. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Adama Galanty, Marii Dźwigał, Aliny Kosowskiej, Anny Iwanowicz – Wieczny odpoczynek …