IV Niedziela Zwykła 08.05.2022 r.

1. Dzisiaj jest Światowy Dzień Modlitw o Powołania – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Polecamy modlitwom naszego diakona Pawła, który przyjmie święcenia kapłańskie 28 maja b.r. oraz kleryka Jakuba.

2. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; przeniesiona ze względu na niedzielę wielkanocną.

3. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W tym tygodniu przed „majówką” będzie odprawiana nowenna do św. Andrzeja Boboli.

4. Serdecznie witamy ks. Rafała Grzesiaka, który rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej parafii. Księdzu Rafałowi życzymy owocnej pracy kapłańskiej w naszej wspólnocie.

5. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa.

6. W piątek wspomnienie NMP z Fatimy. *W sobotę święto św. Macieja – apostoła.

7. W sobotę o godz.1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3. *W tym samym dniu o godz. 1300 uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.                                                                                                                                                                                    

8. Kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych zapraszamy w tym tygodniu na spotkania zgodnie z harmonogramem poszczególnych grup.

9. Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie serdecznie zaprasza na koncert charytatywny w wykonaniu Zespołu POP – GOSPEL, który odbędzie się dzisiaj o godz. 1900 w sali teatralnej kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Dochód będzie przeznaczony na budowę nowego ośrodka dla osób niepełnosprawnych.        *Również w najbliższy czwartek grupa teatralna ŚDS – „Krewni Pana Boga”, zaprasza na przedstawienie pt. KRÓLOWA. Jest to spektakl kostiumowy o Helenie Modrzejewskiej. Odbędzie się on również w sali teatralnej kościoła Miłosierdzia Bożego o godz. 1000 i 1200. Wstęp wolny.      Szczegóły znajdziemy w gablotce.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc dla chorej na nowotwór mózgu Emilii Słonina z Woli Radziszowskiej. Serdecznie zachęcamy do wsparcia.

11. Zespół Charytatywny od 16 maja, organizuje – przy naszym kościele – tradycyjny  kiermasz książek i innych drobiazgów. Na stoisko można także przynosić zbędne książki i drobiazgi. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna rodzina złożyła ofiarę 500 zł. Bardzo dziękujemy. Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Katolickiej dziękujemy za dar ołtarza.

13. Jest do wynajęcia parafialny budynek gastronomiczny przy ul. Sobieskiego.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta Biblii Audio.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Heleny Galus, Marii Ochmańskiej, Marka Krupy, Eufrozyny Dziewońskiej – Wieczny odpoczynek …