III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe z procesją wokół kościoła o godz.1800.    * W tygodniu „majówka” codziennie o 1730. *Dzisiaj wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. * Rozpoczyna się 14 Tydzień Biblijny.

2. we wtorek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. * Odpust w Rzozowie z sumą o godz. 1130.

    *Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji Strażaków – zamówiona przez Burmistrza Miasta  i Gminy Skawina – będzie o godz. 1230 w naszym kościele.

3. W środę wspomnienie św. Floriana męczennika – patrona strażaków. W Krzęcinie odpust ku czci św. Floriana dzisiaj z sumą o godz. 1130.

4. Serdecznie witamy ks. prof. Wojciecha Zyzaka, który od dzisiaj zamieszka na plebanii i będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii. Ksiądz Wojciech jest wykładowcą teologii duchowości na UPJPII. Przez dwie kadencje pełnił funkcję rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

5. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.                                                                                                                              

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

7. W pierwszy czwartek miesiąca, Nabożeństwo Majowe będzie z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w modlitwach o naszym diakonie Pawle przygotowującym się do święceń kapłańskich i kleryku Jakubie. *W tym dniu wspominamy św. Stanisława Kazimierczyka – prezbitera.

8. Spowiedź w I piątek: rano do 1030 po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VII weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800, korzystając wcześniej ze spowiedzi. * W tym dniu przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

9. W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.                                                                                                                                                                                                                                         

10. Z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  

11. W sobotę o godz.1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Katolickiej.                                                                              

12. W przyszłą niedzielę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Procesja z Wawelu na Skałkę o godz. 900.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna rodzina wpłaciła na konto parafialne 1000 zł. Bardzo dziękujemy. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy za dar ołtarza. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym proponujemy artykuł: „Dlaczego chwalimy łąki” o nabożeństwie majowym, z którego można się dowiedzieć kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy w maju.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. *Naszym modlitwom polecamy też młodzież maturalną, która w tym tygodniu rozpoczyna egzaminy.

16. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Kazimierza Salusa, Zofii Krupnik, Stanisława Kowalczyka i dziecka Lilianny Żelazny – Wieczny odpoczynek …