II Niedziela Wielkanocna 24.04.2022 r.

1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz ze Wspólnotą z sąsiedztwa na Ogrodach – przeżywającą swój Odpust Parafialny. *Na wszystkich Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.  * Rozpoczynamy 78 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA .

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800.

3. Naszym Gościom z Ukrainy składamy życzenia pokoju i nadziei wypływającej ze Zmartwychwstania Chrystusa z okazji dzisiejszej WIELKANOCY, przeżywanej w Kościołach: Grekokatolickim i Prawosławnym.

4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i czuwania związanego z peregrynacją ikony ŚWIĘTEJ RODZINY w naszym kościele. Składkę z Mszy św. wtorkowej przekazaliśmy na utrzymanie Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie. Dziękujemy za złożone ofiary.

5. Jutro przypada święto św. Marka Ewangelisty. Księdzu Markowi Spólnikowi – naszemu rodakowi składamy serdeczne życzenia z modlitwą i prośbą o Boże Błogosławieństwo. Polecamy naszym modlitwom także Metropolitę Krakowskiego  Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

6. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Przeniesiona z oktawy wielkanocnej.

7. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

8. W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.

9. Informujemy, że w maju nie będzie objazdu do chorych ze względu na sobotnie uroczystości pierwszokomunijne. W przypadkach koniecznych odwiedzimy zgłoszonych chorych w każdym innym dniu.

10. Święcenia kapłańskie naszego rodaka dk Pawła Sowy odbędą się 28 maja b.r. w katedrze wawelskiej. Mszę św. PRYMICYJNĄ w naszym kościele odprawi w niedzielę 29 maja o godz. 1100. Polecamy Diakona Pawła naszym modlitwom w tym bardzo ważnym czasie przygotowań do święceń.

11. Prosimy o kontakt rodzinę, która zamówiła intencję Mszy św. w niedzielę 29 maja o godz. 1100 gdyż ze względu na prymicje będzie konieczna zmiana godziny.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w drugim dniu Świąt – zebraliśmy 13 870 zł.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Henryka Jurek i Arkadiusza Kołodziej. Wieczny odpoczynek…