Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.

Całej Wspólnocie Parafialnej i naszym Gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne. Życzymy szczęścia od Boga, które rośnie na ziemi i w wieczności. Chrystus Zmartwychwstał! AllelujaPozdrawiamy, świętujcie radośnie.

1. Uroczyste Nieszpory dziś o godz. 1800 zakończą obchody TRIDUUM PASCHALNEGO.

2. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżywania tego Świętego Czasu: Naszej parafialnej wspólnocie za tak liczne uczestnictwo, Siostrom Służebniczkom, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście wraz z chórem młodzieżowym, scholii oazowej, Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej nr 1 i nr 2 w Skawinie oraz wspólnotom czuwającym przy Grobie Pańskim, niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, osobom w strojach regionalnych: skawińskim i krakowskim.

3. Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Składka jutrzejsza zostanie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

4. W tym tygodniu z wtorku na środę odbędzie się w naszej parafii peregrynacja IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY.  *We wtorek o godz. 1600 przywitanie i wprowadzenie OBRAZU do kościoła.  O 1700 Różaniec. O godz. 1800 uroczysta Msza św. dla wszystkich mieszkańców Skawiny, Kopanki i Krakowa- Sidziny z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy na tę Eucharystię także kandydatów do Bierzmowania z klas VII. Mszę św. będzie celebrował Ksiądz Biskup Jan Zając. We wtorek czuwanie będzie do godz. 2100 i zakończymy je Apelem Jasnogórskim.   ** W środę rozpoczniemy czuwanie o godz. 800 – Mszą św. szczególnie dla osób samotnych. Peregrynację zakończymy o godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia i po modlitwie nastąpi pożegnanie Świętej Ikony. Szczegółowy program znajduje się w gablotce i na naszej stronie internetowej.  *W kolejne dni Obraz odwiedzi parafie: Radziszów, Krzęcin i Brzeźnicę.

5.   W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Na wszystkich Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. *Odpust w parafii na Ogrodach z sumą o godz. 1130. Nowenna przed uroczystością codziennie przed wieczorną Mszą św.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta w Niedzielę Palmową. Szczególne Bóg zapłać!  Policji, Straży Miejskiej i Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej Nr 1 i Nr 2 w Skawinie za bardzo sprawne zabezpieczenie trasy przejścia.

7. W środę o godz. 1730 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. Mimo, że nie ogłaszaliśmy składki inwestycyjnej ze względu na okres świąteczny to razem z wpłatami na konto zebraliśmy blisko 16 500 zł i 10 funtów. Dziękujemy także za ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie składane przy adoracji Krzyża.

9. Również gorące podziękowania wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszek i dary żywnościowe dla biednych naszej parafii. Szczególnie Panu Dziewońskiemu z Łanowej za pokaźny dar produktów wędliniarskich.

10. W Gościu Niedzielnym proponujemy artykuły dotyczące tego jak świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Henryka Gieta i Józefa Sudera. Wieczny odpoczynek…