IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

3. W środę o godz. 1730 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.                             

5. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  *Młodzież klas VIII i ich świadków zapraszamy do skorzystanie ze spowiedzi przed Bierzmowaniem od godz. 17 00 .  * Sakrament Bierzmowania będzie  udzielony – w poniedziałek – 4 kwietnia 2022 r. o godz. 1800 przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego naszego Metropolitę.                                           

6. W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.

7. Z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. *W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Będzie to już spowiedź i komunia św. świąteczna.

8. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne z Caritas w cenie 7 zł. Ofiary powyżej tej kwoty będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Dwie rodziny złożyły ofiarę po 500 zł., jedna rodzina 400 zł.

10. 1 kwietnia Mszą św. o godz.2000 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

11. Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie zaprasza na spektakl: „Opowieść o Małym Księciu, który będzie wystawiony jutro w Pałacyku Sokół o godz. 1000,1100 i 1215. Sztuka jest dramatem w trzech aktach, w której niepełnosprawni artyści ukazują historię lęku i nadziei, samotności człowieka w obliczu trudnych wyborów, gniewu, bezradności czy strachu paraliżującym całego człowieka. Spektakl jest etiudą teatralną, w której odległym echem wybrzmiewa postać Małego Księcia. *Będzie też możliwość wsparcia wolnymi datkami budowę nowego budynku ŚDS.

12. W dniach 1 i 2 kwietnia (piątek, sobota) w 4 sklepach w Skawinie (Ajka, Biedronka, Lidl, Netto) odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności w ramach ogólnopolskiej akcji BANKU ŻYWNOŚCI. W Skawinie przeprowadzi ją nasza JADŁODAJNIA dla ubogich. Zebrana żywność będzie przeznaczona na paczki świąteczne dla rodzin ubogich oraz osób starszych i samotnych z terenu naszego miasta i gminy. *Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody w ramach wieloletniego programu „Posiłek w szkole i domu” na lata 2019-2023 oraz ze środków Gminy Skawina.
*Dodatkowo – przez kolejne dni Wielkiego Postu – w naszym kościele będą wystawione kosze na artykuły żywnościowe i chemiczne na świąteczną pomoc naszym potrzebującym parafianom. 

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, polecamy artykuł o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Edwarda Dybczyka, Piotra Jaworskiego i Jana Kotuli… Wieczny odpoczynek…