III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

3. W piątek UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. W tym dniu na Mszach św. o godz. 800 i 1800 odbędą się przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcamy do podjęcia dziewięciomiesięcznej modlitwy za dzieci zagrożone zagładą, która polega na odmawianiu jednego dziesiątka różańca codziennie przez 9 miesięcy. W 2021 r. w wyniku aborcji zginęło na świecie 42,6 mln dzieci ! czyli 117 tys. dziennie. Dla porównania na raka zmarło 8,2 mln ludzi. Blankiety adopcyjne będą na ołtarzu Matki Bożej.                                                                                                                                                   * W tym dniu odpust parafialny w Borku Szlacheckim z sumą o godz. 1800. * W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Od dzisiaj i w kolejne niedziele o godz. 1000 w „małym kościółku” będzie odprawiana Msza św. w obrządku greckokatolickim dla społeczności ukraińskiej. Prosimy o powiadomienie o tym uchodźców przebywających w naszym mieście. Nabożeństwo będzie sprawował ks. Taras z okolic Kijowa, który również jest uchodźcą.

5. W środę o godz. 1730 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

6. W piątek o godz. 1800 Msza św. w intencji Żywej Drogi Krzyżowej i następnie ta Wspólnota poprowadzi wieczorną Drogę Krzyżową.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć baranki wielkanocne z Caritas w cenie 7 zł. Ofiary powyżej tej kwoty będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.

8. Rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Zainteresowanych nauką w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie zapraszamy do udziału w dniu otwartym w sobotę 2 kwietni b.r. od 1000 do 1200. Szczegóły znajdziemy na plakacie  i stronie internetowej szkoły.

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1, nauczyciele i społeczność uczniowska serdecznie zapraszają – wszystkie dzieci przedszkolne wraz z Rodzicami – na SPOTKANIE ze SZKOŁĄ, które odbędzie się 30 marca 2022 r. o godz. 1600. Więcej informacji w gablotce.

10. Informujemy, że peregrynacja IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY w naszej parafii odbędzie się 19 kwietnia b.r. W naszym dekanacie będzie również: 20.04 w Radziszowie; 21.04 w Krzęcinie; 22.04 w Brzeźnicy.

11. Rejon Skawina zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona 1 kwietnia Mszą św. o godz.20 00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.

12. Guanellianie – w lipcu b.r. -zapraszają na pielgrzymkę do Santiago de Compostela – francuską drogą św. Jakuba. Szczegóły w gablotce.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  zebraliśmy 15 405zł. Jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 400 zł. i druga w wysokości 300 zł.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, polecamy artykuły dotyczące wojny w Ukrainie: ”Piekło w mieście Maryi” o bombardowaniu Mariupola oraz „Cyryl traci Ukrainę”…

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Alicji Soczówka, Zdzisława Mosóra, Marii Schabowskiej, Stefani Fryc. Wieczny odpoczynek…