II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

3. W środę o godz. 1730 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.* Członków i sympatyków Radio Maryja zapraszamy w tym dniu na modlitwę różańcową o godz. 1630 i wieczorna Msza św. będzie także w intencjach Kościoła, Ojca św., Radio Maryja.

4. W czwartek wspomnienie św. Patryka – biskupa.

5.  W najbliższą sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

6. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci z naszej parafii odbędą się w najbliższy czwartek i piątek o godz. 1700. Natomiast dla ZSK w środę, czwartek i piątek w godzinach przedpołudniowych.

7. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach od 7 do 11 kwietnia.*11 kwietnia ( w Niedzielę Palmową)będzie też DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta organizowana przez obie skawińskie parafie.

8. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Dyżur w konfesjonale jest codziennie od 830 do 930 oraz od 1700do 1800  a także w czasie Mszy św.

10. Kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych zapraszamy w tym tygodniu na spotkania zgodnie z harmonogramem poszczególnych grup.

11. Zespół Szkół Katolickich w Skawinie zaprasza na spektakl teatralny „Poznańska Piątka”, który łączy Misterium Męki Pańskiej z historią wojenną pięciu mężczyzn, którzy w czasie okupacji oddali życie za Ojczyznę. Spektakl jest wystawiany w sali gimnastycznej LO i będzie jeszcze w piątek i sobotę -18 i 19 marca o godz. 1900. Gorąco zachęcamy do przeżycia znakomicie wykonanej sztuki teatralnej przez młodzież naszego liceum idealnie wpisującej się w czas Wielkiego Postu i dramatu wojny na Ukrainie. To gigantyczne przedsięwzięcie, które ukazuje walkę dobra ze złem i ostatecznego zwycięstwa Miłości i Pokoju w Jezusie Chrystusie. Dziękujemy i gratulujemy  p. Jakubowi Grzywie – reżyserowi sztuki, p. Marcinowi Kobielskiemu – autorowi tekstów oraz wszystkim osobom wspierającym a szczególnie za profesjonalną grę- aktorom.

12. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania czuwania 24 Godziny Męki Pańskiej, które odbyło się w małym kościele.

13. Komunikat Burmistrza MiG Skawina: „Dzisiaj w godz. od 1400do 1800 zapraszamy na spotkanie informacyjno- integracyjne społeczność ukraińską oraz mieszkańców gminy Skawina zaangażowanych w pomoc uchodźcom. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, pomocy psychologicznej, oferty pracy, wsparcia dzieci i młodzieży, organizacji nauki w szkołach. Spotkanie odbędzie się w hali sportowej przy liceum i szkole podstawowej nr 2. 
*Burmistrz bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w pomoc dla uchodźców. Na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy znajdują się wszystkie informacje dotyczące pomocy Skawiny dla Ukrainy.” 
** Burmistrz informuje także o dalszej możliwości składania wniosków o dotację na wymianę kotłów grzewczych w ramach programu STOP SMOG. Więcej informacji w gablotce.

14. Informujemy, że od najbliższej środy rozpocznie działanie grupa wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Spotkania będą o godz. 1800 w Dworku Dzieduszyckich w Radziszowie. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, polecamy artykuły dotyczące chciwości: „Gdzie skarb twój” oraz „Jak dużo to za dużo ?”