I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Na pomoc dla Ukrainy uzbieraliśmy 47 610 zł. i 45 euro. (25 000 zł i 40 euro w niedzielę a w Środę Popielcową – 22 610 zł i 5 euro). Wszystkie pieniądze przekazujemy do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Caritas ma siłę organizacyjną, która gwarantuje wykorzystanie tych pieniędzy najlepiej jak się tylko da… Na terenie naszej Archidiecezji – przez pośrednictwo Caritas przygotowano już kilka tysięcy miejsc dla uchodźców: w dobrze zorganizowanych ośrodkach, klasztorach, domach prywatnych. Kilkuset z nich już znalazło schronienie. M.in. w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym w Zakrzowie k/ Kalwarii Zebrzydowskiej. Uchodźcy oprócz dachu nad głową, mają zapewnione wyżywienie, opiekę socjalną i medyczną. Caritas zorganizował już kilka transportów z żywnością, środkami czystości i lekami, które dotarły do Lwowa i stamtąd do najbardziej poszkodowanych rejonów Ukrainy.           * Natomiast na potrzeby JADŁODAJNI – w Środę Popielcową – zebraliśmy 11 885 zł. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak zdumiewającą ofiarność!  Za tydzień będzie składka inwestycyjna.

4. W tym tygodniu z piątku na sobotę w naszym małym kościółku, odbędzie się Adoracja 24 Godziny Męki Pańskiej – w oparciu o rozważania włoskiej wizjonerki i mistyczki Luisy Piccarrety. Chcemy tym czuwaniem wyrazić wobec Boga nasze uwielbienie, przebłaganie, prośby i dziękczynienie związane z naszym życiem osobistym, parafialnym, ojczyźnianym, czy światowym. Szczególnie wyrażamy naszą troskę o pokój w Ukrainie i na świecie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1500 – w piątek i zakończymy w sobotę Mszą św. o godz. 16 00. ZAPRASZAMY.

5. W środę o godz. 1730 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

6. Biuro senatora Marka Pęka (Rynek 12) w każdy wtorek (od najbliższego) w godzinach od 1200 do 1500 będzie bezpłatnie rozliczać PIT-y dla osób chcących przekazać 1% podatku dla Fundacji „Nasza Przyszłość” przy Radiu Maryja oraz dla Jadłodajni lub Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie.

7. Do piątku – po wystawieniu Najświętszego Sakramentu w kaplicy – odprawiamy NOWENNĘ za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

8. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup zajmujących się pomocą biednym, potrzebującym i chorym na trenie naszej parafii.

9. Kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 1900 – w kościele.

10. Spotkanie scholii parafialnej w sobotę o godz. 1000 w salce na plebanii.

11. Dyrektor SP nr 3 w Skawinie, w związku z trwającą rekrutacją do klas pierwszych na rok szkolny 2022/23, zaprasza uczniów z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 12 marca 2022 r. (w sobotę) w godzinach 1000-1300.

12. Zespół Szkół Katolickich w Skawinie zaprasza na spektakl teatralny „Poznańska Piątka, który łączy Misterium Męki Pańskiej z historią wojenną pięciu mężczyzn, którzy w czasie okupacji oddali życie za Ojczyznę. Spektakl odbędzie się w sali gimnastycznej i będzie wystawiany od 9 marca o godz. 1900. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, jest kolejna płyta CD BIBLIA AUDIO z Księgami Prorockimi. Duża cześć gazety jest poświęcona inwazji Rosji na Ukrainę.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Zofii Chorąży, Janiny Siepak-Smarzewskiej, Anety Kopta. Wieczny odpoczynek…