VII Niedziela Zwykła 27 luty 2022 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1230 rozpoczynamy CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem także jutro i we wtorek w ciągu dnia. Wspólna modlitwa będzie o godz. 1500.

2. W piątek rozpoczęliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nowennę do św. Andrzeja Boboli o pokój na Ukrainie. Modlitwa ta będzie prowadzona dzisiaj o godz. 1745 a w tygodniu o 1730. * Dzisiaj i w Środę Popielcową – przed kościołem – zbieramy pieniądze na pomoc dla Obywateli Ukrainy. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chęć przyjęcia uchodźców. Przy ołtarzu NSPJ będą wystawione kosze na zbiórkę długotrwałej żywności i środków czystości. Na razie nie zbieramy ubrań.

3. W tym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy WIELKI POST. Msze św. – z posypaniem głów popiołem – będą o godz.630, 800, 930, 1630, 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych  oraz na spożyciu trzech posiłków w tym tylko jednego do syta. Post ilościowy obowiązuje osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. *Składka w środę będzie na potrzeby naszej jadłodajni, z której przez cały rok korzysta kilkadziesiąt osób z naszego miasta i gminy. Podejmijmy w czasie Wielkiego Postu te trzy najważniejsze wartości: post, modlitwę i jałmużnę.  
*Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – w piątki Wielkiego Postu – o godz. 830, o 1700 – dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.  
*GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.1530 i po ich zakończeniu Msza św.
*W naszej archidiecezji rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i potrwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej (12 czerwca).
*Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów.
*W gablotce znajduje się tegoroczny harmonogram Kościołów Stacyjnych w Krakowie.

4. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.                                                                                                                                           

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.                              

6. Spowiedź w I piątek: rano do 1030 po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii. W piątek będą też Msze św. dla Zespołu Szkół Katolickich o godz. 900 i 1000.  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800, korzystając wcześniej ze spowiedzi. Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą klas ósmych, która przyjmie Sakrament Bierzmowania 4 kwietnia 2022 r. o godz. 1800 z rąk Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego naszego Metropolity.                                           

7. W środę i piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.                                                                  

8. Z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.  

9. W piątek przypada święto św. Kazimierza – patrona archidiecezji krakowskiej.

10. W dniach od 3 do 11 marca b.r. – po wystawieniu Najświętszego Sakramentu w kaplicy – odprawimy NOWENNĘ za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

11. Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. do salki na plebanii. 

12. Poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych SP nr 3 będzie w poniedziałek o godz.1840 natomiast dla dzieci SP nr 4 we wtorek o godz. 1840.

13. Spotkanie scholii dziecięcej w przyszłą niedzielę o godz. 1015 w salce na plebanii.

14. Można się zapisać na Kurs Alpha u Kapucynów – szczegóły są na plakacie w gablotce.                                                                   

15. We wtorek 1 marca o godz. 1200odbędzie się nadanie i poświęcenie skweru imienia Skawińskiej Młodzieży Niezłomnej. Będzie to SKWER pomiędzy budynkiem Poczty Polskiej a basenem Camena.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna rodzina złożyła ofiarę w wysokości 1000 zł. *Na pomoc dla chorej Julii w zeszłą niedzielę – Fundacja Dar Serca Skawina – uzbierała 12 613 zł. W imieniu Fundacji i Mamusi dziecka pięknie dziękujemy za tak imponującą hojność wszystkim ofiarodawcom. Wyrazy wdzięczności dla wolontariuszy szczególnie młodzieży naszych skawińskich szkół. Akcja pomocy trwa nadal. Numer subkonta jest w gablocie a w wielu skawińskich sklepach są rozmieszczone specjalne skarbonki.

17. Dziękujemy za maseczki ochronne – 50 tysięcy sztuk, które z budżetu Wojewody Małopolskiego otrzymał nasz dekanat.

18. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, w nawiązaniu do Wielkiego Postu proponujemy artykuł: „Pomysł na Miłość” jest też ciekawy artykuł o naszym hymnie narodowym pt. „ Z ziemi włoskiej do Polski”.

20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Stanisławy Kościelniak i +Barbary Mijał Wieczny odpoczynek…