VI Niedziela Zwykła 13.02.2022 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800.

2. Jutro święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

3. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. Informujemy, że w tym tygodniu kończy pracę duszpasterską w naszej wspólnocie ks. Sławomir Półtorak. Ksiądz Sławomir był wikariuszem naszej parafii od sierpnia 2019 r. Obecnie został proboszczem parafii św. Magdaleny w Wysokiej k/ Wadowic i rozpocznie nową posługę od przyszłej niedzieli. W czwartek – 17 lutego odprawi Mszę św. dziękczynną o godz. 1800. *Księdzu Sławomirowi składamy serdeczne podziękowanie za czas posługi duszpasterskiej w naszej parafii i życzymy wszelkich Bożych Darów na nowej parafii.

5. Domowy Kościół, zaprasza rodziny naszej parafii do udziału w spotkaniach formacyjnych, które pomogą budować jedność małżeńską i chrześcijańskie wychowanie dzieci. Chętnych serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 930 do salki na plebanii. Będzie to dobra okazja do założenia nowych kręgów. Serdecznie zachęcamy…

6. Trwają przyjęcia do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skawinie. Zaplanowano „Dni Otwarte”, które odbędą się w nowym budynku przy ul. Węgierskiej 3a. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej szkoły.

7. Spotkanie scholii dziecięcej w przyszłą niedzielę o godz. 1015 w salce na plebanii.

8. Rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Jana Marszałka – wikariusza naszej parafii w latach 1935 -38. Jeśli zachowały się w naszych domach pamiątki czy wspomnienia związane z ks. J. Marszałkiem to prosimy o kontakt. Więcej informacji w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta organizowana przez Fundację Dar Serca Skawina – na pomoc dla 13 letniej Julii, naszej parafianki chorej na Zespół Retta. Jest to schorzenie neurologiczne uwarunkowane genetycznie i wywołuje wiele zaburzeń rozwojowych. Julia nie mówi, nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, ma stany lękowe i jest całkowicie uzależniona od pomocy i opieki Mamy, która sama się Nią opiekuje. Obecnie przebywa w szpitalu w Zakopanem gdzie przeszła operację kręgosłupa. Stan Jej zdrowia wymaga systematycznej rehabilitacji, specjalistycznej opieki medycznej oraz odpowiedniego sprzętu ortopedycznego. Przez zbiórkę pieniężną w naszej Wspólnocie chcemy pomóc Julii i Jej Mamusi w dofinansowaniu pojazdu z podnośnikiem dla wózka inwalidzkiego.

10. Zakończyła działalność Restauracja Chłopska przy ul. Sobieskiego 4, ten parafialny budynek jest do wynajęcia.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji misyjnej „czary mary okulary”. Uzbieraliśmy 700 par okularów.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, jest kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio” a na niej księgi: Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Jest też ciekawy artykuł „Tam gdzie narodził się Kościół”.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Marii Koczwara, Czesławy Turskiej, Józefy Ulanowicz, Mieczysława Kołek, Małgorzaty Kozioł, Bogusława Iwanowicza Wieczny odpoczynek…