IV Niedziela Zwykła 30.01.2022 r.

1. Nieszpory o godz. 1800.*Powracamy do stałego porządku Mszy św. w dni powszednie.

2. W  środę przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby służące Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach, instytutach świeckich. Pamiętajmy o pracujących w naszej parafii Siostrach Służebniczkach, Zgromadzeniu Sług Miłości – czyli Wspólnocie Guanellianów prowadzących m.in. Rodzinny Dom Dziecka  przy ul. Leśnej 5 w dzielnicy Korabniki oraz osobach zakonnych pochodzących ze Skawiny. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy nieustannej Bożej Opieki za wstawiennictwem NMP. Msze św. z obrzędem poświęcenia świec o godz. 630, 800, 930 i 1800. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. * Po Mszy św. o godz. 1800 można będzie złożyć Akt Oddania Matce Bożej – po 33 dniowych rekolekcjach.

3. Z racji pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

5. W czwartek o godz. 1730 Godzina Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.                             

6. Spowiedź w I piątek: rano do 1030 po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800, korzystając wcześniej ze spowiedzi. * W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.                                                                                                                                                                                                                                            

7.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.   * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.                                                                                   

8. Kalendarz liturgiczny:
jutro wsp. św. Jana Bosko – prezbitera;
w czwartek św. Błażeja- biskupa i męczennika – na Mszy św. o godz. 800 błogosławieństwo świecami św. Błażeja patrona od chorób gardła oraz poświęcenie jabłek; 
w sobotę   św. Agaty – dziewicy i męczennicy /na Mszy św. o godz. 800 tradycyjne poświęcenie soli i chleba.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 400 zł.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz       jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Serce Kościoła” – o życiu kontemplacyjnym oraz „Czy jest zbawienie poza Kościołem?”

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Krystyny Morawa – Wieczny odpoczynek…