III Niedziela zwykła 23.01.2022 r.

1. Dzisiaj NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. Nieszpory o godz. 1800.

2. W tym tygodniu – ze względu na ferie zimowe – Msze św. będą rano o 630 i 800 oraz wieczorna o godz. 1800.

3. Do wtorku przeżywamy TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.                                                                                                                                         

4. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o 1730 i następnie Msza św. zbiorowa.  

5. W tym tygodniu dyżur w konfesjonale będzie od 830do 930 oraz od 1700 do 1800.

6. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – dziękujemy bardzo za zorganizowanie wczorajszego KONCERTU. Przepięknie i wzruszająco wybrzmiały kolędy i modlitwy bożonarodzeniowe w scenerii naszej świątyni. *Z okazji 30 lat działalności; Dyrekcji i Pracownikom CKiS serdecznie gratulujemy i składamy wyrazy wdzięczności. Jednocześnie życzymy Bożego Błogosławieństwa na dalszą owocną i twórczą aktywność dla dobra Mieszkańców naszego Miasta i Gminy.

7. Kalendarz liturgiczny: jutro wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;  w środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek św. Tomasza z Akwinu – prezbitera i doktora Kościoła.

8. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 930, 1100 i 1230 kolędy zaśpiewa zespół Cantus z Kasinki Małej. Będzie można zakupić kasety z kolędami tego zespołu.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 100 euro.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz       jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzielę Słowa Bożego polecamy w Gościu Niedzielnym artykuł: „ W Psalmach jest życie” są tam praktyczne wskazówki jak modlić się psalmami.Warto też przeczytać artykuł o przyczynach podziału chrześcijaństwa.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Janiny Radoń – Wieczny odpoczynek…