II Niedziela Zwykła 16.01.2022 r.

1. Dzisiaj  Nieszpory o godz. 1800.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w spotkaniach kolędowych w naszym kościele oraz tym rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Dziękujemy bardzo także za ofiary dla ministrantów i lektorów.   

3. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.                                                                                                                                         

4. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o 1730 i następnie Msza św. zbiorowa.  

5. W tym tygodniu dyżur w konfesjonale będzie od 830do 930 oraz od 1700 do 1800.

6. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz z naszą Parafią organizuje KONCERT KOLĘD, który odbędzie się w sobotę – 22 stycznia o godz. 1900 w naszym kościele. Kolędy i Pastorałki (niektóre w nowej aranżacji) usłyszymy w wykonaniu zespołów działających przy CKiS : Tanto, Mini Tanto i Sing Sing. Serdecznie zapraszamy na koncert, szczegóły na stronie internetowej Centrum.

7. Zapraszamy na pielgrzymki autokarowe: * 30 stycznia (w niedzielę) do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej na JASEŁKA 2022. Koszt wyjazdu 20 zł.  ** 5 lutego (sobota) do sanktuariów: M.B. Patronki Rodzin w Leśniowie i na Jasną Górę, gdzie o g. 1830 będzie Msza św. zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u p. Małgorzaty w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. przy naszym kościele.

8. Kalendarz liturgiczny: jutro wspomnienie św. Antoniego – opata; w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa; w piątek św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy; * za tydzień przypada Niedziela Słowa Bożego.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  zebraliśmy 14 815 zł. *Jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 500 zł.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz       jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Kościół pytający – o synodach i soborach…” oraz „Rodzina uratuje świat”. Jest także dodatek: płyta CD z pierwszą częścią serii BIBLIA AUDIO – dzisiaj Księgi: Rodzaju i Wyjścia.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Jana Fidzińskiego, +Mariana Sikorskiego, +Rafała Kosiby, +Mariana Kaganek, +Jerzego Czerwińskiego – Wieczny odpoczynek…