II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

2. Odwiedziny Duszpasterskie w naszych domach – KOLĘDA odbywają na indywidualne zaproszenie. Termin jest do ustalenia z księdzem z danego rejonu.  * Kontynuujemy spotkania kolędowe w naszej świątyni. Zapraszamy Parafian na Mszę św. o godz.1800 – w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. będzie można zabrać wodę święconą, obrazek kolędowy i kalendarz „KATOLICKI DOM” na 2022 r. (c.d. z grafiku). **Dla nowych mieszkańców będzie to również okazja do założenia kartoteki parafialnej. Szczegółowy harmonogram znajduje się także w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

3. Dzisiaj lektorzy i ministranci rozprowadzają kredę i kadzidło na zbliżające się Święto Trzech Króli. Złożone przy tej okazji ofiary będą wyrazem wdzięczności za ich posługę liturgiczną jaką pełnią w ciągu całego roku – to zamiast kolędy.

4. Jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

5. W czwartek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na misje.  *Nie będzie tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Wszystkich związanych z tą tradycją zapraszamy na Mszę św. o godz. 1100, przed którą będą rozdawane korony i śpiewniki. Razem z Trzema Królami oddamy hołd Bożej Dziecinie procesją wokół kościoła – po Mszy św.

6. Z racji pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Opiekuna Rodzin. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu.  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź: rano do 930 po południu od 1600. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800, korzystając wcześniej ze spowiedzi.                                                                                                                                          

8. W tym tygodniu dyżur w konfesjonale będzie od 830do 930 oraz od 1700 do 1800.

9. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

10. Dnia 24 grudnia odbyła się WIGILIA dla osób samotnych i bezdomnych organizowana przez naszą Parafię,  Jadłodajnię, Zespół Charytatywny, Caritas i Fundację Dar Serca Skawina. Przygotowaliśmy wieczerzę dla 52 osób. Dodatkowo każda z tych osób otrzymała świąteczną paczkę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, życzliwość i hojność; osobom prywatnym i firmom za dary w postaci produktów spożywczych i chemicznych  oraz ofiary pieniężne. Dziękujemy Panu Stanisławowi Dziewońskiemu właścicielowi firmy przetwórstwa mięsnego, Rodzinom Adamusów, Firmie LAJKONIK  Smaks.  Natomiast na ręce Siostry Domiceli dziękujemy serdecznie wszystkim osobom z wymienionych grup – udzielającym się charytatywnie przy naszej parafii i to przez cały rok – za wykonaną pracę i umiejętne poświęcenie czasu w organizowaniu pomocy.

11. W przyszłą niedzielę  rejonowe SPOTKANIE OPŁATKOWE dla Wspólnoty Domowego Kościoła. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1500 w naszym kościele.

12. Planowany objazd do chorych będzie w pierwszą sobotę lutego.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. Pośród kwot wpłaconych na konto parafialne są także od jednej rodziny 1000 zł, od kolejnej 500 zł i jednej rodziny 300 zł. W okresie świątecznym doświadczyliśmy wyjątkowej hojności i ofiarności: na fundusz SOS w czasie pasterki uzbieraliśmy 2010 zł. Na UPJPII w drugi dzień świąt; 12 460 zł  i podobną sumę w Boże Narodzenie na „świętopietrze” natomiast Kolędnicy Misyjni zebrali 6740 zł i 4 euro.  * W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

16. Uprzejmie prosimy o zachowania wskazań epidemicznych jakie obecnie obowiązują.

17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Anny Maj, +Stanisława Nowaka, +Ireny Kucińskiej, +Elżbiety Mucha, +Teresy Witkowskiej – Wieczny odpoczynek…