Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2022 r.

1. Obchodzimy dziś 55 Światowy Dzień Pokoju.  * Kończy się Oktawa Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiaj przypada pierwsza sobota miesiąca.

2. Jutro lektorzy i ministranci będą rozprowadzać kredę i kadzidło na zbliżające się Święto Trzech Króli. Złożone przy tej okazji ofiary będą wyrazem wdzięczności za ich posługę liturgiczną jaką pełnią w ciągu całego roku – to zamiast kolędy.

3. Niektóre dane statystyczne dotyczące praktyk religijnych
Na terenie naszej parafii mieszka ok. 11 000 osób; zgodnie z liczeniem wiernych w ostatnią niedzielę września b.r. – mamy 2651 osób praktykujących;
w tym dniu przyjęło Komunię św. 959 osób. Nie mamy porównania z rokiem 2020 ze względu na pandemię, natomiast w roku 2019  naliczono 3080 wiernych i 1150 osób przyjmujących Komunię św. W ciągu całego roku 2021 przyjęliśmy 170 tys. Komunii św. rok temu 100 tys.
Ochrzciliśmy 87 dzieci w zeszłym roku 74.
Pierwszą Komunię św. przyjęło 145 dzieci rok temu 120.
Bierzmowanie przyjęło 82 młodych ludzi, w zeszłym roku 70.
W tym roku wygłosiliśmy 63 zapowiedzi a 23 śluby odbyły się w naszym kościele, rok temu odpowiednio 68 i 29.
Liczba pogrzebów 149 a w zeszłym roku 137.
Ogółem w naszej świątyni było odprawionych 2226 Mszy św.

       Z okazji Nowego Roku wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielkiej Miłości Bożej, życzliwości ludzkiej i głębokiego Pokoju i Światłości, które przyniósł na ten świat Nowonarodzony Jezus Chrystus. Niech przeżywanie Tajemnicy Wcielenia nadal wyzwala pełnię szczęścia, wrażliwość i dobroć, świeżość i optymizm. Niechaj moc od Boga pomoże przezwyciężać wszelkie trudności i lęki, i pozwoli na rozwój w zdrowiu i wszelkiej pomyślności przez Cały Nowy Rok 2022.  Szczęść Boże!