Święto Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

1. Obchodzimy dziś ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY; JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Wspominamy także św. Szczepana – pierwszego męczennika.

2. Dzisiaj dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych kolędują po każdej Mszy św. zbierając ofiary na pomoc dla dzieci z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu.

3. Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDA będą się odbywały na indywidualne   zaproszenie. Co do terminu to ksiądz z danego rejonu umówi się z każdą rodziną telefonicznie.  
* Spotkania kolędowe w naszej świątyni rozpoczniemy od jutra. Zapraszamy Parafian na Mszę św. o godz.1800 – w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. będzie można zabrać wodę święconą i kalendarz „KATOLICKI DOM” na 2022 r. (c.d. z grafiku). ** Dla nowych mieszkańców będzie to również okazja do założenia kartoteki parafialnej. Szczegółowy harmonogram znajduje się także w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

4. Jutro przypada święto św. Jana – apostoła i ewangelisty; we wtorek święto Świętych Młodzianków –męczenników.

5. W środę o godz. 800 – w koncelebrze – Msza św. dziękczynna za mijający rok z prośbą o Błogosławieństwo Boże w Nowym Roku w intencji Samorządu Gminy Skawina oraz Mieszkańców naszego Miasta i Gminy.

6. W piątek wspomnienie św. Sylwestra – papieża. Zakończenie roku 2021. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystych nieszporach o g. 1700 .   
* Zaraz po nieszporach wieczorna Msza św. także w intencji Ofiarodawców, którzy w okresie przedświątecznym złożyli dary dla potrzebujących.        

6. W sobotę NOWY ROK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi / 55 światowy Dzień Pokoju;  jest to święto nakazane.  *Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę lektorzy i ministranci naszego kościoła będą rozprowadzać kredę i kadzidło na zbliżające się Święto Trzech Króli. Złożone przy tej okazji ofiary będą wyrazem wdzięczności za ich posługę liturgiczną jaką pełnią w ciągu całego roku – to zamiast kolędy.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna rodzina złożyła ofiarę w kwocie 1000 zł., a dwie rodziny po 400 zł.

9. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

10. Uprzejmie prosimy o zachowania wskazań epidemicznych jakie obecnie obowiązują.