III Niedziela Zwykła 12.12.2021 r.

 1. RORATY codziennie o godz. 630, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. *po Mszy św.- dzieci –  zapraszamy na śniadanie w Restauracji   Chłopskiej oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700.

2.  Dzisiaj jest wspomnienie NMP z Guadalupe. *Nieszpory o godz.1800.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. Jutro wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy; we wtorek św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

5.  W środę 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.  

6. W czwartek rozpoczynamy NOWENNĘ do DZIECIĄTKA JEZUS i będziemy ją odprawiać na roratach.                                                      

7. Środowiskowy Dom Samopomocy organizuje tradycyjny kiermasz rękodzieła, dzisiaj  w godz. od 800do 1400. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę nowego domu. *Natomiast zespół teatralny działający w ramach terapii dla osób niepełnosprawnych w ŚDS, zaprasza na spektakl, pt. ,,Sen aniołów”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 1700 w Domu Ludowym w Woli Radziszowskiej.

8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Świece małe -7 zł i duże – 13 zł. Ofiary złożone powyżej tych kwot będą przeznaczone na działalność Grupy Charytatywnej przy naszej parafii.                                    

9. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

10. W najbliższy wtorek o g. 1845 będzie poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych ze SP nr 3.

11. Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko, które odbędzie się w czwartek 16. XII 2021 r. o g. 1700 w budynku Katolickiego Liceum w Skawinie. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE : o godz. 1830 Msza św. i od 1930 godzina uwielbienia.  Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

13. Nasza parafia wspólnie z jadłodajnią, Zespołem Charytatywnym i Fundacją Dar Serca organizują – w dniu 24 grudnia – WIGILIĘ dla osób samotnych i bezdomnych. Przygotowujemy dla nich paczki świąteczne. Kto chciałby w tym względzie pomóc to przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajdują się kosze na produkty żywnościowe oraz na podstawowe środki czystości. Z góry serdeczne Bóg zapłać! 

14. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać SIANKO na stół    wigilijny. Jeśli złożymy przy tej okazji ofiarę to będzie przeznaczona na rekolekcje wakacyjne.  

15. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można zabrać publikację autorstwa JE Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – „Rzym św. Jana Pawła Wielkiego”. Książki są bezpłatne.

16. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi adwentowej i świątecznej. Dyżur w konfesjonale jest codziennie od 830 1030 oraz od 1600do 1800  a także w czasie Mszy św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

17. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia „Ewangelia na co dzień 2022” z Wydawnictwa św. Pawła.

18. Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDA będą się odbywały na indywidualne   zaproszenie. Blankiety zaproszeń są do zabrania przy wyjściu z kościoła. Możemy je   składać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w czasie składki. Tak jak w ubiegłym roku wszystkich naszych Parafian będziemy zapraszać rejonami na wieczorne Msze św. z błogosławieństwem i śpiewem kolęd.

19. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4960 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie; jedna rodzina złożyła 500 zł na ten cel oraz 1000 zł na cele parafialne.

20. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

21. Uprzejmie prosimy o zachowania wskazań epidemicznych jakie obecnie obowiązują.

22. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.                                                        

23. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Sabiny Nieckula, +Anny Czapkiewicz, +Krzysztofa Ostrogórskiego, + dziecka Marii Dudek, +Michała Turkawskiego, +Kazimierza Górki, +Heleny Józefczyk – Wieczny odpoczynek…