I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

 1. ADWENTEM rozpoczynamy NOWY ROK KOŚCIELNY . RORATY codziennie o godz. 630 *po Mszy św. – zwyczajem lat poprzednich – będzie śniadanie dla dzieci w Restauracji Chłopskiej oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700 .

2. Z racji pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Patrona tego roku. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu.  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.                               

4. Spowiedź w I piątek: rano do 1030 po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800, korzystając wcześniej ze spowiedzi.                                                                                                                                                                                                                                              

5.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. Jutro i pojutrze – NOWENNA do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej OJCZYZNY – pół godziny przed wieczorną Mszą św.   *Za Zmarłych z wypominków jednorazowych modlimy się 10 min.- przed wieczorną Mszą św.                                                                                                                 

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania całonocnego czuwanie na Jasnej Górze.

8. Zarząd Fundacji Dar Serca Skawina serdecznie dziękuje Firmie TREKO LASER za nieodpłatne przekazanie pojemnika przeznaczonego na zbiórkę plastikowych zakrętek. Dziękujemy Panom: Stanisławowi i Karolowi za zamocowanie pojemnika na placu kościelnym. Nakrętki będą zbierane dla niepełnosprawnych dzieci. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację. Wolontariusze i podopieczni Fundacji z góry dziękują za włączenie się naszych Parafian w tę charytatywno – ekologiczną akcję ! Uprzejmie przypominamy, że dzisiaj przed kościołem jest kwesta- organizowana przez Fundację – na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. *Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na ten cel.

10. Za tydzień o godz. 1400 Msza św. dla rodziców i dzieci z klas III SP nr 2 oraz Szkoły Katolickiej w ramach przygotowania do I Komunii św.

11. Na stronie internetowej naszej parafii jest REGULAMIN CMENTARNY naszego cmentarza parafialnego, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2022 r. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

12. Kalendarz liturgiczny:
* we wtorek święto św. Andrzeja – apostoła * w tym dniu przypadają imieniny ks. proboszcza i ks. Andrzeja Wciślaka, których polecamy życzliwej modlitwie. 
* w czwartek bł. Rafała Chylińskiego – prezbitera.
* w piątek wsp. św. Franciszka Ksawerego – prezbitera. 
* w sobotę św. Barbary – dziewicy i męczennicy; patronki górników i ludzi ciężkiej pracy.                                  

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz       jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.*W zakrystii jest do nabycia nowy numer STASIA.                                                         

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Janusza Wilk, +Kazimierza Ożóg, +Franciszki Tatka, +Zdzisława Klinowskiego, + Roberta Wąsowicz, +Jana Głowa – Wieczny odpoczynek…