Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021 r.

 1. Dzisiaj o godz. 1730 zapraszamy na KONCERT ORGANOWY do – naszego kościoła – w wykonaniu prof. Witolda Zalewskiego, wykładowcy UPJPII i organisty w Katedrze Wawelskiej. *Nieszporów nie będzie.        

 2  Dzisiaj zapraszamy na wieczorną Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE: o g. 1830 Msza św. i od 1930 godzina uwielbienia.  Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.                

3. W dniach: 22-30 listopada będziemy odprawiać NOWENNĘ do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej OJCZYZNY – pół godziny przed wieczorną Mszą św.
*Za Zmarłych z wypominków jednorazowych modlimy się 10 min. – przed Mszą św. wieczorną.                                                                                                                    

4.W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

5. Katechetów zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. do salki na plebanii.

6. W najbliższy piątek wyjazd na całonocne czuwanie na Jasną Górę  o godz. 1730 z parkingu przy ul. Kolejowej obok Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zapisy przyjmowane są jeszcze dzisiaj w zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł z wpłatą przy zapisie.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT.

8. W dniach 26 i 27 listopada b.r. (piątek i sobota) w 6 sklepach w Skawinie (Ajka, Aldi, Biedronka, Jan, Lidl, Netto) odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności w ramach ogólnopolskiej akcji BANKU ŻYWNOŚCI. W Skawinie przeprowadzi ją nasza JADŁODAJNIA. Zebrana żywność będzie przeznaczona na paczki świąteczne dla rodzin ubogich oraz osób starszych i samotnych z terenu naszego miasta i gminy. *Dodatkowo – przez cały ADWENT w naszym kościele będą wystawione kosze na artykuły żywnościowe i chemiczne na świąteczną pomoc naszym potrzebującym parafianom. 

9. W przyszłą niedzielę – przed kościołem odbędzie się kwesta zorganizowana przez FUNDACJĘ DAR SERCA w Skawinie oraz ZESPÓŁ CHARYTATYWNY działający przy naszej parafii. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na paczki mikołajowe dla dzieci z ubogich rodzin oraz prezenty świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej cennej inicjatywy i bądźmy przyczyną radości w mniej dostatnich rodzinach.

10. Kalendarz liturgiczny:

     * w poniedziałek wsp. św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
* w środę wspomnienie świętych męczenników z Korei.
* w czwartek św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy.                                                                                              

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  zebraliśmy 17 415 zł . Jedna rodzina złożyła ofiarę 1000 zł, dwie po 500 zł i jedna 400 zł. Jeszcze raz wyrażamy wielką wdzięczność za tak hojne ofiary.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz     jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  *W zakrystii jest do nabycia nowy numer gazetki dla dzieci JAŚ.                                                    

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+Jana Dykiel, +Roberta Sarneckiego, +Ryszarda Morawy – Wieczny odpoczynek …