XXXII Niedziela Zwykła 07.11.2021 r.

1. NIESZPORY dzisiaj o godz. 1800.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych 10 min. – przed Mszą św. wieczorną. W każdy drugi piątek miesiąca będzie Msza św. za Zmarłych z wypominków rocznych. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary wypominkowe.
*Możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy za zmarłych po spełnieniu warunków, które znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

3.W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. W czwartek będzie NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1030. Po Jej zakończeniu spod kościoła przejdzie Pochód Niepodległościowy na skawiński rynek gdzie o godz. 1200 – jak w całej Polsce – będzie odśpiewany Hymn Narodowy. Szczegółowy program obchodów znajdziemy na stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu.

5. Tegoroczny wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się 26 listopada. Wyjazd o godz. 1800 z parkingu przy ul. Kolejowej obok Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zapisy od przyszłej niedzieli (14.XI) w zakrystii. Koszt wyjazdu 35 zł z wpłatą przy zapisie. Osoby należące do Domowego Kościoła zapisują się u p. Sywestra  Pachla.

 6. Kalendarz liturgiczny:
* we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. 
* w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego –papieża i doktora Kościoła.  
* w czwartek św. Marcina z Tours – biskupa. **W tym dniu przypadają imieniny ks.  wikariusza Marcina, któremu życzymy świętości i wszelkich Bożych Łask w posłudze duszpasterskiej. Polecamy ks. Marcina pamięci modlitewnej. 
* w piątek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika.
* w sobotę – pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

8. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz     jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Eugenii Kotula i śp. Anny Nowak –Wieczny odpoczynek…