XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021 r.

1. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W tym tygodniu Koło Misyjne działające przy naszej parafii poprowadzi różaniec w różnych językach krajów misyjnych. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa będzie wystawiona puszka na ofiary misyjne.

3. Dzisiaj o godz. 1500 Msza św. dla Zespołu Szkół Katolickich z okazji święta patronalnego.

4. Jutro – 25 października o godz. 1800 Msza św. za zmarłych Księży Rodaków z naszego miasta. Mszę św. w koncelebrze odprawią kapłani pochodzący ze Skawiny.

5. Ze smutkiem informujemy, że w piątek zmarł ksiądz Jan Cieślik wieloletni penitencjarz w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wprowadzenie do kościoła i różaniec o godz. 1100. O godz. 1200 Msza św. żałobna, którą poprowadzi ks. bp Jan Zając i  odprowadzenie Zmarłego do grobu kapłańskiego na naszym parafialnym cmentarzu. Osoby nie mogące uczestniczyć w pogrzebie zapraszamy na Mszę św. jutro o  godz.1800. Polecamy śp ks. Jana modlitewnej pamięci.

6. W środę o 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

7. W czwartek przypada Uroczystość Odpustowa ku czci ŚŚ Ap. Szymona i Judy Tadeusza – głównych patronów naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 630, 800i 930. Sumę odpustową o godz. 1800 odprawi ks. prałat Edward Ćmiel. Będzie to dobra okazja do podziękowania za 16 lat posługi duszpasterskiej i pełnioną funkcję proboszcza w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości.  Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zachęcamy  do przyjścia w strojach skawińskich i krakowskich, dzieci do sypania kwiatów, dorosłych do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów. W czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

8. Dyżur w konfesjonale w tym tygodniu będzie codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do1030 oraz od 1600do1800, a także w czasie Mszy św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi odpustowej i przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

9. Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Starajmy się poprzez tę formę modlitwy podtrzymywać pamięć o naszych zmarłych.

10. W sobotę o godz. 1100 Msza św. z okazji Zjazdu Związku Więźniów Politycznych.

11. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze – przy naszym kościele i na cmentarzu parafialnym. Zebrane środki będą przeznaczone na udział młodzieży w rekolekcjach wakacyjnych.

12. W przyszłą niedzielę – w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych – młodzież oazowa zaprasza na czuwanie ze świętymi w małym kościółku od godz. 1930do 2100.

13. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, że 3 listopada zostaną zamknięte    fragmenty ul. Krakowskiej przy skrzyżowaniu z obwodnicą Skawiny oraz przy skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki. Ruch samochodowy będzie prowadzony objazdami. Nie dotyczy to komunikacji miejskiej i autobusy będą kursowały na stałych trasach. Aktualne informacje dotyczące postępów prac  oraz objazdów znajdziemy na stronie internetowej Urzędu Miasta.

14. Urząd Miasta i Gminy Skawina informuje także, że w przyszłą niedzielę i we Wszystkich Świętych będzie czynna dodatkowa linia autobusowa nr 883 kursująca pomiędzy skawińskimi cmentarzami w godz. od 800 do 1700. Ta linia specjalna uzupełni istniejące kursy autobusów nr 233 i 243. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

15. Przypominamy, że z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu.

16. Przestrzegajmy zasady epidemiczne. Do kościoła przychodźmy w maseczkach.

17. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

18. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Jerzego Ziober  –Wieczny odpoczynek …