XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021 r.

1. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

3. W środę uroczystość św. Jana Kantego – prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. *W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. W piątek uroczystość św. Jana Pawła II – papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.  * Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II uczci swojego Patrona w piątek pielgrzymką do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1500 (w naszym kościele) dla  nauczycieli, uczniów i ich rodzin.

5. W tym tygodniu nie będzie dodatkowego dyżuru w konfesjonale. Spowiedź będzie tylko w czasie nabożeństw.

6. Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Starajmy się poprzez tę formę modlitwy podtrzymywać pamięć o naszych zmarłych.

7.Spotkanie Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej w piątek po wieczornej Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze – przy naszym kościele. Zebrane środki będą przeznaczone na udział młodzieży w rekolekcjach wakacyjnych.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  zebraliśmy 16 305 zł i 5 euro. Trzech ofiarodawców w tym jeden anonimowy złożyli ofiary po 1000 zł. * Natomiast – z okazji Dnia Papieskiego – na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 5610 zł. Młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich dziękujemy za pomoc w zbiórce. Jeszcze raz wyrażamy wielką wdzięczność za tak hojne ofiary.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz   jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Wiktorii Witkowskiej, Krystyny Jasińskiej,+ Ewy Józefczyk, + Franciszka Spólnika –Wieczny odpoczynek …