XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021 r.

1. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

    *Dzisiaj zapraszamy na wieczorną Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE : o g. 1830 Msza św. i od 1930 godzina uwielbienia.  Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

2. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z kościoła jest kwesta do puszek na cele stypendialne dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. To przedsięwzięcie prowadzi Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Księdzu Mirosławowi Toszy dziękujemy za obecność w naszej parafii i wygłoszone kazania z okazji nawiedzenia relikwii św. Zelii i Ludwika rodziców św. Teresy od DJ.

4  W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa.

5. W czwartek 14 października o godz. 1200 Msza św. z poświęceniem sztandaru dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie w dniu Święta Patronalnego.  * W tym dniu przypada Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela; pozdrawiamy Nauczycieli i Wychowawców i życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, cierpliwości, Darów Ducha Św. w tej jakże ważnej społecznej posłudze.

6. W piątek przypada 17 rocz. śmierci śp ks. Leona Barana – byłego proboszcza naszej parafii.

7. Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę.

8. Przypominamy kandydatom do bierzmowania z klas VIII, że w tym tygodniu rozpoczynają się spotkania w grupach do których się zapisali.

9. Młodzież zapraszamy na spotkania Oazy w piątki o godz. 1900w salce parafialnej.

10. Kalendarz liturgiczny:
*w poniedziałek wsp. św. Jana XXIII – papieża;
we wtorek  bł. Jana Beyzyma – prezbitera;
w środę bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera;
w piątek- wsp. św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. *W tym dniu przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

11.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym   tygodniu. W zeszłą niedzielę na leczenie dla czteroletniego Olka z Leńcz uzbierano 7226,56 zł. Rodzice z całego serca dziękują. * Wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz   jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+Jerzego Droździewicza, +Kazimierza Bika, + Mariusza Rywotyckiego –Wieczny odpoczynek …