XXVI Niedziela Zwykłą 26.09.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Przed kościołem są zbierane ofiary na cele organizacyjne związane z Duszpasterstwem Młodzieży w naszej Archidiecezji, dekanacie i w naszej parafii.  *NIESZPORY o godz. 1800.

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź: rano do 1030 po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800, korzystając wcześniej ze spowiedzi.                             * Wieczorna Msza św. w intencji ofiarodawców naszej parafii. **W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać – przez cały miesiąc październik – pół godziny przed wieczorną Mszą św. ***Tradycyjną procesję różańcową odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 1730 z rozważaniem tajemnic chwalebnych.

3.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

4. W najbliższy wtorek 28 września o godz. 1500 na Rynku w Skawinie zostanie odmówiona modlitwa „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2021”.

5. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

6. W czwartek – po wieczornej Mszy św. – nastąpi poświęcenie nowej figury św. Józefa na budynku Przedszkola nr 1, ul. Kościelna 2 (dawna ochronka). Msza św. o g.1800 w koncelebrze – będzie w intencji Mieszkańców Skawiny z zamówienia Prawicowego Bloku Samorządowego, którego Członkowie ufundowali także poświęcaną figurę.

7. Od 1 października -po 18 latach obecności w Skawinie – ks. Jan Reczek podejmuje posługę w Parafii MB Nieustającej Pomocy w Krakowie – Nowej Hucie. W czwartek – 30 września odprawi Mszę św. o godz. 1800jako dziękczynienie za łaski tego długiego etapu życia, zarazem prosząc o błogosławieństwo dla wszystkich, których Bóg powierzył tutaj jego trosce. *Księdzu Janowi składamy serdeczne podziękowanie za ten czas posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

. 8.Kalendarz liturgiczny:    
*w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo-prezbitera;
– we wtorek  św. Wacława – męczennika; 
– w środę  święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
– w czwartek  wspomnienie św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła; –
– w piątek  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła;
– w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

10.Zapraszamy wszystkich chętnych do naszego chóru młodzieżowego SERVITE DEO. Próba jutro po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii. Więcej informacji u pana organisty Pawła.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu.  W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc dla czteroletniego Olka z Leńcz. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W październiku będzie miał operację: odrotowania kości udowych by uchronić Go przed wózkiem inwalidzkim. Rodzice proszą o wsparcie bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji.

 12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Emil Zielnik, + Mieczysław Sacha i  + Andrzej Czopek –Wieczny odpoczynek …