XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

                                             XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

                                               19 września 2021 r.

1. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu.  NIESZPORY o godz. 1800.

2. Spotkania z kandydatami do bierzmowania, połączone z zapisami do grup formacyjnych odbędą się: jutro – dla klas VII o g. 1900, dla klas VIII we wtorek  o g. 1900. Natomiast w najbliższą środę o g. 1900 będzie Msza św. dla wszystkich kandydatów do bierzmowania i złożenie deklaracji potwierdzającej pragnienie przyjęcia tego sakramentu.

3. Spotkanie organizacyjne przed I Komunią św. dla rodziców dzieci z klas trzecich  SP nr 2 i Szkoły Katolickiej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1830.

4. Dzieci zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godz. 1100 natomiast młodzież – szczególnie przygotowującą się do bierzmowania – na Mszę św. o godz. 1830.

5  W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa .

6. W przyszłą niedzielę będzie Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do modlitewnego wsparcia szczególnie młodzieży nasze parafii i dekanatu oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. – przed kościołem – będą zbierane ofiary na cele organizacyjne związane z Duszpasterstwem Młodzieży w naszej Archidiecezji, dekanacie i w naszej parafii.

7. Kalendarz liturgiczny:
– Jutro wspomnienie świętych męczenników koreańskich.
– We wtorek święto św. Mateusza – apostoła i ewangelisty; 
– W środę wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej – albertynki;
– W czwartek św. Ojca Pio – prezbitera.

8. W poniedziałek 27 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych w Inwałdzie, Szczyrku i Rajczy. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Pani Małgorzaty w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. przed naszym kościołem.

9. W piątek – wieczorna Msza św. w koncelebrze, będzie w intencji Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i potem spotkanie w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy również nowe osoby, które chciałyby się włączyć do tej formy modlitwy.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu. W zeszłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej razem z wpłatami na konto zebraliśmy 14 680 zł . Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wielką szczodrość.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp.+ Kazimierz Sałek i Krystyna Galanty –Wieczny odpoczynek …