XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

1. Dzisiaj w Warszawie beatyfikacja Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki. Elżbiety Róży Czackiej. W gablotce znajdziemy szczegółowy harmonogram programów Telewizji Polskiej związanych z Beatyfikowanymi Postaciami. * Dzisiaj przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. *Rozpoczyna się X Tydzień Wychowania. ** NIESZPORY dzisiaj o godz. 1800.

2. W miniony poniedziałek poświęciliśmy budynek Katolickiej Szkoły Podstawowej, której organem prowadzącym jest nasza parafia. Składamy serdeczne podziękowanie całej Parafialnej Wspólnocie za niezwykle ofiarne wsparcie tej inwestycji a Księdzu prałatowi Edwardowi Ćmielowi – byłemu proboszczowi -za wielki wysiłek włożony w ogrom przygotowań i realizacji tego przedsięwzięcia. Obiecujemy modlitewną wdzięczność żywym i zmarłym ofiarodawcom i dobrodziejom. Warto wspomnieć, że w każdy pierwszy piątek miesiąca odprawiamy w tej intencji Mszę św. o godz. 1800. * Na ręce Dyrekcji Szkoły składamy serdeczne podziękowanie za piękne przygotowanie uroczystości zarówno w liturgii Mszy św. jak też przy poświęceniu budynku.

3. Spotkania z kandydatami do bierzmowania, połączone z zapisami do grup formacyjnych odbędą się: w poniedziałek 20 września dla klas VII o g. 1900, dla klas VIII we wtorek 21 września o g. 1900. Natomiast w środę 22 września o g. 1900 będzie Msza św. dla wszystkich kandydatów do bierzmowania i złożenie deklaracji potwierdzającej pragnienie przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie jest planowane 23 kwietnia 2022 r. Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.

4. Uroczystości I Komunii św.- w 2022 roku – planowane są w następujących terminach – w soboty: 7 maja dla Szkoły Katolickiej; 14 maja dla SP nr 3; 21 maja dla SP nr 2; 28 maja dla SP nr 4.

5. Spotkanie organizacyjne przed I Komunią św. dla rodziców dzieci z klas trzecich SP nr 2 i Szkoły Katolickiej odbędzie się w niedzielę 26 września po Mszy św. o godz. 1830.

6. Dzieci zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godz. 1100 natomiast młodzież – szczególnie przygotowującą się do bierzmowania – na Mszę św. o godz. 1830.

7. Kalendarz liturgiczny:                                                                                                                      
– Jutro wspomnienie św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła.
– We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w naszym dekanacie odpust w parafii Kraków –Sidzina z sumą o g.1800.
– We środę wspomnienie NMP Bolesnej;
– W czwartek świętych męczenników Korneliusza- papieża i Cypriana –biskupa;
– W sobotę święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski a szczególnie dzieci i młodzieży.

8. W poniedziałek 27 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych w Inwałdzie, Szczyrku i Rajczy. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Pani Małgorzaty w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. przed naszym kościołem.

9. Spotkanie popielgrzymkowe z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Rejonu Skawińskiego odbędzie się dzisiaj w Rzozowie o godz. 1500. Najpierw będzie Msza św. a potem spotkanie w Sali OSP Rzozów. Chętnych zapraszamy.

10. Dzisiaj w parku miejskim w Skawinie możemy dokonać samospisu w godzinach od 1400 do 1800 będzie czynny Mobilny Punkt Spisowy. W dopełnieniu tego obowiązku pomogą nam specjaliści. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu.  Na pomoc Afgańczykom zebraliśmy 6050 zł. To bardzo dużo zważywszy na ogłoszenie zbiórki w ostatniej chwili. Bardzo dziękujemy za tę wielką wrażliwość i hojność.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia gazetka dla dzieci STAŚ.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Krystyny Droździewicz – Wieczny odpoczynek …