XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021 r.

1. Jutro nastąpi poświęcenie budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Węgierskiej 3a. Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. – w naszym kościele – o godz. 11 00. Będzie ona transmitowana przez internet.

2. We wtorek o godz. 700 Msza św. z okazji nowego roku szkolnego w intencji Młodzieży, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników administracyjnych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie Skłodowskiej.

3. W środę  o 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa .

4. Katechetów zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. do salki na plebanii.

5. Kandydatów na ministranta zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 900.         

6. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz S. Elżbiety Róży Czackiej.

7. Kalendarz liturgiczny:

* We wtorek wspomnienie św. Melchiora Grodeckiego- prezbitera i męczennika.
* W środę święto Narodzenia NMP.- odpust w Krzęcinie będzie w niedzielę z sumą o godz. 1130.
* w czwartek wspomnienie św. Anieli Salawy – dziewicy.

8. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Dyżur w konfesjonale codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do1030 oraz od 1600do 1800, a także w czasie Mszy św.

10. W niedzielę 19 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Zakopanego – Krzeptówek, na Bachledówkę i Ludźmierza. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u Pani Małgorzaty w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. przed naszym kościołem.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu.  
* W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

12. Burmistrz naszego Miasta i Gminy informuje; „że w związku z budową ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Skawiny z ul. Krakowską i Skotnicką zostanie zamknięty fragment ul. Krakowskiej od ul. Lipowej do skrzyżowania z obwodnicą Skawiny. Utrudnienia rozpoczną się 15 września. Na czas prac będą wyznaczone objazdy. W październiku zostanie także zamknięty fragment ul. Krakowskiej w okolicy cmentarza. Tu też będą wyznaczone objazdy jednak komunikacja miejska będzie kursowała na stałych trasach. Prace potrwają co najmniej do marca przyszłego roku. Zachowajmy szczególną ostrożność i za utrudnienia przepraszamy.”

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia gazetka dla dzieci STAŚ.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Marii Półtorak – Wieczny odpoczynek …