XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021 r.

                                                      

1. Dzisiaj przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. W środę 1 września rozpoczyna się NOWY ROK SZKOLNY. *Msze św. w intencji Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników Szkół będą odprawione:    dla Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w środę o godz.900; w tym samym dniu o godz. 1000 dla Katolickiej Szkoły Podstawowej. Dla pozostałych Szkół Podstawowych w piątek o 1630 z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. Natomiast Msza św. dla Liceum Ogólnokształcącego będzie we wtorek 7 września o godz. 700.

3. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja. *Z racji  pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Patrona tego roku. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu.  * W tym dniu wspominamy bł. Bronisławę – dziewicę.

4. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1700 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.       * Polecamy naszej pamięci modlitewnej dk Pawła Sowę, który rozpoczął roczną praktykę w Kasince Małej.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź: rano do 1030 po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii. * Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w minionym tygodniu. * W piątek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.

6.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

7. Od środy będzie już zwykły porządek Mszy św. W dni powszednie: o 630, 700,730,800 i 1830. *Od przyszłej niedzieli – Msza św. dla dzieci o godz. 1100.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza św. o godz. 1130.

9. Oczekując na beatyfikację Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz s. Elżbiety Róży Czackiej zachęcamy do odbycia własnych rekolekcji „Wszystko postawić na Maryję”. Zapisy na książkę z tekstami rekolekcji przyjmowane są w Szkole Katolickiej do końca tygodnia. Szczegóły w gablocie.

10. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania czuwania 24 Godziny Męki Pańskiej, które odbyło się w kościele szpitalnym.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu : śp.+ Feliks Prochownik, Anna Książek, Zdzisław Trela, Daniela Czarniewska, Wiesław Toporkiewicz – Wieczny odpoczynek…