XIX Niedziela Zwykła 22.08.2021 r.

– Dzisiaj przypada wspomnienie NMP Królowej.   

* W Kalwarii Zebrzydowskiej kończy się dzisiaj tygodniowy odpust związany z Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Jednoczymy się modlitwą z naszymi pielgrzymami, którzy w nim uczestniczą.

2. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – odpust w naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 930 oraz suma odpustowa o godz. 18.00, którą odprawi ks. Bogdan Sarniak nasz były wikariusz a obecnie proboszcz w parafii Bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie. Ksiądz Bogdan obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zachęcamy  do przyjścia w strojach skawińskich i krakowskich, kto tylko ma… Dzieci do sypania kwiatów. Dorosłych do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów.    * W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

3. W tym tygodniu z piątku na sobotę w naszym małym kościółku – przy rynku, odbędzie się Adoracja 24 Godziny Męki Pańskiej – w oparciu o rozważania włoskiej wizjonerki i mistyczki Luisy Piccarrety. Chcemy tym czuwaniem wyrazić wobec Boga nasze uwielbienie, przebłaganie, prośby i dziękczynienie związane z naszym życiem osobistym, parafialnym, ojczyźnianym. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1500 – w piątek i zakończymy w sobotę Mszą św. o godz. 16 00. ZAPRASZAMY.

4. Kalendarz liturgiczny:     *w poniedziałek wspomnienie św. Róży z Limy – dziewicy.    * we wtorek święto św. Bartłomieja – apostoła.    * w środę św. Ludwika – króla.    * w piątek wspomnienie św. Moniki    * w sobotę wspomnienie św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym      tygodniu.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 – w koncelebrze, zostanie odprawiona Msza św.                   z okazji 41 rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI.  

7.  Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w warsztatach konsultacyjno-projektowych dotyczących Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego. Projekt obejmuje teren pomiędzy ulicami: Kolejową, Niepodległości, Mickiewicza i Krakowską wraz z Osiedlem Stare Miasto. Warsztaty odbędą się w dniach 25 -31 sierpnia b.r. w Pałacyku Sokół. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej Miasta i Gminy Skawina oraz na tablicach ogłoszeniowych.

8. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu : śp.+ Jacek Zawada i Edmund Braka – Wieczny odpoczynek …