Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15.08.2021 r.

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. błogosławimy zioła i kwiaty.

    * W naszym dekanacie odpust w Woli Radziszowskiej.

3. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. Tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła w czwartek po Mszy św. o godz. 930. Szczegóły dotyczące zapisów znajdziemy w gablotce. Gorąco zachęcamy do udziału. Pielgrzymka ma swoją piękną długowieczną tradycję.

5. Kalendarz liturgiczny:

    *w poniedziałek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego – króla

    * we wtorek święto św. Jacka – prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

    * w piątek św. Bernarda – opata i doktora Kościoła.

    * w sobotę wspomnienie św. Piusa X – papieża.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto i ofiarą indywidualną zebraliśmy 14 130 zł . Pieniądze przeznaczymy na spłatę zobowiązań inwestycyjnych.

7.  Burmistrz Miasta i Gminy Skawina jako Gminny Komisarz Spisowy udostępnia dodatkowe stanowiska do samospisu : w Liceum Ogólnokształcącym – ul. Żwirki i Wigury 17 oraz w Ratuszu. Szczegółowe informacje dotyczące  Narodowego Spisu Ludności znajdziemy w gablotce. Spis jest obowiązkowy i trwa do 30 września 2021 r.

8. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu : śp.+ Tadeusz Pawlik oraz Władysław Pająk – Wieczny odpoczynek …