XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021 r.

1. Rozpoczynamy miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Postanowienia w tym względzie można wpisać do KSIĘGI TRZEŹWOŚCI wystawionej na ołtarzu Serca Jezusowego.

2.Nadal obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o godz. 630, 800 i 1800.    

     W niedziele Msze św. bez zmian.

    *Kancelaria parafialna  czynna w poniedziałki i środy od 1600 do 1730 oraz w czwartki i soboty od 900do 1000.

    *Dyżur w konfesjonale w dni powszednie od 830do 930 oraz od 1700 do 1800.

3. Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty.

4. Zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ na JASNĄ GÓRĘ  od dzisiaj do 6 sierpnia b.r. w biurze pielgrzymkowym znajdującym się w salce na plebanii.

    *Dzisiaj po wszystkich Mszach św. Od jutra do czwartku 5 sierpnia od 1700 do 1930 oraz w piątek 6 sierpnia od 730 do 815.

    ** Koszt uczestnictwa: dla dorosłych – 100 zł. Dla młodzieży do lat 16 – 50 zł. Autokar powrotny 30 zł.

    *** Pielgrzymka (VI Grupa Skawińsko-Czernichowska) wyruszy w piątek – 6 sierpnia

    z kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach po Mszy św. o godz. 830.

5. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

    * Członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy w tym dniu na modlitwę różańcową o godz. 1630 i Mszę św. o godz. 1800 w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

    *Z racji  pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Patrona tego roku. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

    * Dodatkowa spowiedź w I piątek będzie od godz.1600. Będzie też Msza św. o godz.1630.Msza św. o 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

    * W sobotę objazd do chorych w rejonie ks. Jana Cieślika i ks. proboszcza. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

    * Również w pierwszą sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.

7. Zapraszamy na modlitewną „NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI” w Licheniu z 6 na 7 sierpnia 2021 r. Wyjazd autokarowy organizowany jest przez Szkołę Katolicką w Skawinie. Koszt 90 zł. Zapisy w sekretariacie szkoły do środy -4 sierpnia. Więcej informacji w gablotce.

8. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła; jutro wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz złożenie wyznania wiary; w środę św. Jana Marii Vianeya – prezbitera; w piątek – święto Przemienienia Pańskiego.

9. Tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 930.

     * Szczegóły dotyczące zapisów znajdziemy w gablotce.

10. Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie, ul. Rynek 24 zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług: pielęgniarki, fizjoterapeuty, lekarzy specjalistów, psychologa oraz prawnika. Centrum wypożycza też sprzęt pielęgnacyjno-ortopedyczny. Szczegóły kontaktowe znajdziemy w gablotce.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Dziękujemy za wsparcie dla misjonarzy w kwocie 4437 zł. złożone przy poświęceniu pojazdów.

    * W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz   jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym  Błogosławieństwem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia wakacyjne numery pisma dla dzieci STAŚ.  Przy wyjściu z kościoła można zabrać broszurę edukacyjną „ Dzieci w wirtualnej sieci”.