XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021 r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ, odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. do środy włącznie, kiedy zakończymy Je procesją.

2. Dzisiaj przypada wspomnienie M.B. Nieustającej Pomocy. Odpust w Kopance.

3. Od jutra wakacyjny porządek Mszy św. które będą o godz. 630, 800 i 1800. Kancelaria   parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy od 1600 do 1730 oraz w czwartki i soboty od 900do 1000. Dyżur w konfesjonale – poza mszami będzie w dni powszednie od 830do 930 oraz od 1700 do 1800.

4. W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika.

5. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu o godz. 630,800, i 1800.

6. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

    * Dodatkowa spowiedź w I piątek będzie od godz.1600. Będzie też Msza św. o godz.1630.Msza św. o 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

    * W sobotę objazd do chorych w rejonie ks. Sławomira Półtoraka i ks. Jana Cieślika. Prosimy o zgłaszanie chętnych u wymienionych kapłanów.

    * Również w pierwszą sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze świata.

8. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce 7 lipca b.r. o godz.1400 na parkingu przy ul. Księdza Popiełuszki (naprzeciw cmentarza). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Stowarzyszenie DOBROSŁAW dziękuje za wsparcie dla chorego dziecka. W zeszłą niedzielę zebrano 2830 zł i 5 euro oraz 5 tys. zł od jednego darczyńcy. Natomiast w czasie kiermaszu charytatywnego uzbierano 5330 zł.za co także gorąco dziękujemy.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. Polecamy modlitewnej pamięci solenizantów: dk  Pawła i Pana Pawła Organistę.

11. Składamy serdeczne podziękowanie Osobom, które odnowiły toaletę przykościelną. Znajduje się ona w budynku plebanii i będzie otwarta w niedzielę natomiast w dni powszednie klucz do pobrania w zakrystii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia lipcowy numer gazetki dla dzieci STAŚ.

13. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp.+ Zbigniew Szwabowski i Zofia Klimczyk –Wieczny odpoczynek …

Do ogłoszenia na początku Mszy św. 27 czerwca 2021 r.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na pomoc POGORZELCOM w NOWEJ BIAŁEJ.