XII Niedziela Zwykła 20.06.2021 r.

1. Od dzisiaj nie obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

2. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. W poniedziałek św. Alojzego Gonzagi – zakonnika.

4. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa.

5. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. W tym dniu przypadają imieniny naszego Księdza Jana Cieślika. Życzymy dużo sił i Światła Ducha Św. w posłudze duszpasterskiej.

6. W czwartek wieczorna Msza św. będzie również w intencjach związanych z zakończeniem  ROKU SZKOLNEGO. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, która jest w naszym kościele w dni powszednie: rano – od 630 do  1030 i po południu od 1600do 1800.

    * Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji.

7. W piątek wieczorna Msza św. w intencji Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i po Mszy św. spotkanie formacyjne.

8. Dzisiaj – przed kościołem -Stowarzyszenie DOBROSŁAW przeprowadza akcję  pomocy dla 10 – letniego Szymonka cierpiącego na porażenie mózgowe oraz genetyczny zanik mięśni. Dziecko wymaga kosztownego leczenia oraz rehabilitacji.

9. Zapraszamy naszą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 7 lipca b.r. o godz.1400 na parkingu przy ul. Księdza Popiełuszki (naprzeciw cmentarza). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Danuty Pająk, Wiesława Jóźwiaka i Józefa Grabowskiego. Wieczny odpoczynek …