X Niedziela Zwykła 06.06.2021 r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. z procesją do czwartku kiedy zakończymy oktawę Bożego Ciała. W czwartek zostaną pobłogosławione zioła i kwiaty.

2. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

3. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu w Krakowie -biskupi ponowią AKT POŚWIĘCENIA POLSKI Sercu Jezusa.  W naszym kościele uczcimy uroczystość: koncertem Michała Niemca w czwartkowy wieczór o godz. 1900 oraz możliwością osobistego Aktu Oddania się NSPJ na Mszach św. w piątek.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    * W piątek przypada też wspomnienie św. Barnaby, apostoła

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i wspólne UWIELBIENIE : o godz. 1830 Msza św. i od 1930 godzina uwielbienia „W SERCU JEZUSA”.  Gorąco zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 Rocznicę I Komunii Świętej będą obchodzić dzieci z SP 3 i SP 4.

7.  Zespół Charytatywny prowadzi – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych    drobiazgów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd z chorymi i na pomoc potrzebującym w nasze parafii.

8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uświetnili swoim zaangażowaniem Uroczystość Bożego Ciała. Policji bardzo dziękujemy za utrzymanie porządku na trasie procesji.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W imieniu rodziny dotkniętej nieszczęściem pożaru w Kopance dziękujemy za godne podziwu wsparcie – tydzień temu zebrano przy naszym kościele 13 tys. zł. Dziękujemy też osobom z naszej parafii, które zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy. Bóg zapłać dzieciom pierwszokomunijnym, które przekazały na misje ofiarę 2350 zł.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp.+ Mieczysław Morek i Stanisław Horba Wieczny odpoczynek …