Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Jutro święto Nawiedzenia N.M.P. Nabożeństwa Majowe zakończymy  o  godz. 1730 procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na wieczornej Mszy Świętej dzieci ze Szkoły Katolickiej będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Na tę Mszę św. zapraszamy także osoby, które kończą rekolekcje „ODDANIE 33”.

3. We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSPJ, które będą odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

    * wspominamy św. Justyna męczennika.

4. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

     *Z racji  pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Patrona tego roku. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Po Mszy św. o godz. 930 – procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą wokół Rynku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach jak w inne lata : I – wspólnotę Żywego Różańca; II – młodzież oazową i studencką; III – Kręgi Domowego Kościoła; IV – Rodzinę Radio Maryja i Ogniska Pokutne. Udekorujmy domy. Zapraszamy do udziału dzieci komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, poczty sztandarowe, niosących feretrony, strażaków. Kto ma niech ubierze strój krakowski. Prosimy, by na trasie procesji nie parkować samochodów. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1100. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. O godz. 1800 uroczyste Nieszpory i procesja wokół kościoła. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek komunijnych we wtorek i w środę o godzinie 17.00. Zachowajmy wymogi epidemiczne.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź: rano do 1030 po południu od 1530. O godz. 1630 Msza św. dla dzieci. Natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

7  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.

    * Przed południem udamy się do chorych, których stan zdrowia na to pozwala — prosimy o ich zgłoszenie i potwierdzenie, że wyrażają na to zgodę.

8. Pragniemy już dzisiaj poinformować, że w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z okazji setnej rocznicy poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusowemu – biskupi ponowią AKT ZAWIERZENIA POLSKI. Uroczystość odbędzie się w Krakowie u Jezuitów- ul. Kopernika.

     My również pragniemy przygotować się do tej chwili osobistego oddania. Zaplanowanych jest szereg inicjatyw.

    *Na wieczornej Mszy świętej w sobotę i przez całą przyszłą niedzielę będzie z nami pan Michał Niemiec, krakowski katecheta i organista. Jego ostatnia płyta pt. „Przez SERCE do SERCA” to album ze śpiewanymi modlitwami do Serca Jezusa i Maryi. Płyty z muzyką będzie  można nabyć po Mszach św.

10. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka na pomoc pogorzelcom z Kopanki.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

12. Za tydzień na Mszy Świętej o godzinie 11.00 Rocznicę I Komunii Świętej będą przeżywać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. We  wtorek jest Dzień Dziecka.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14. Zmarli  w minionym tygodniu: śp.+ Eugeniusz Adamczyk, Kamil Kowalczyk  Wieczny odpoczynek …