Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

1. Dzisiaj o godz. 1830 Msza św. i wspólne UWIELBIENIE. Serdecznie zachęcamy także młodzież naszej parafii do uczestnictwa.

2. Jutro święto N.M.P. Matki Kościoła – drugi dzień ZIELONYCH ŚWIĄTEK. Msze św. w

    naszym kościele o godz. 630, 800, 930 i 1800.

3. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. W środę  o 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa.

5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W piątek 28 maja przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Msze św. o godz. 630,800,930i 1800.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 1230 swoją prymicyjną Mszę św. odprawi nasz parafianin ks. Dominik Truchan – Salwatorianin.

    * święcenia kapłańskie odbędą się w najbliższą sobotę w Bazylice NSPJ w Trzebini o godz. 1000. Polecamy diakona Dominka naszym modlitwom w tym tygodniu.

9. Osoby, które kończą rekolekcje „ODDANIE 33” i pragną dokonać uroczystego aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z NSPJ, zapraszamy do udziału we Mszy św. w poniedziałek 31 maja b.r. o godz. 1800.

10. Zainteresowanych nauką w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie – zapraszamy do udziału w DNIACH OTWARTYCH w sobotę 29 maja od godz. 1000 do 1200.

11. Zespół Charytatywny prowadzi – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych drobiazgów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd z chorymi i na pomoc potrzebującym w nasze parafii.

12. Przy głównym wejściu do kościoła nadal są zbierane stare, uszkodzone różańce, medaliki oraz krzyżyki.

13. W najbliższą sobotę o godz. 900 w kościele spotkanie kandydatów na ministranta. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i starszych.

14. Kilka dni temu w Kopance przy ul. Kwiatowej spłonął dom mieszkalny. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem będzie zbiórka na pomoc pogorzelcom. Pomóżmy  rodzinie, która została bez dachu nad głową.

15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 dziękujemy za dar ołtarza.

     *w imieniu OSP Skawina 1 dziękujemy za wsparcie. W ub. niedzielę zebrano 4378 zł.

16. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

18. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp.+Maria Guzik, Zofia Liskiewicz, Zofia Rzemyk i Józef Kutermak   Wieczny odpoczynek …