VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021 r.

1. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące tzw.: DNI KRZYŻOWE. W tych dniach po Mszy św. o godz. 800 będzie procesja błagalna do krzyża misyjnego.

3. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Majówka i Msza św. zbiorowa.

4. W czwartek wspomnienie N.M.P. z Fatimy.

5. W piątek święto św. Macieja Apostoła.

6. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Dyżur w konfesjonale codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do1030 oraz od 1600do1800, a także w czasie Mszy św.

9. Przy głównym wejściu do kościoła można składać stare, uszkodzone różańce, korale oraz krzyżyki. Akcję prowadzi Fundacja Dar Serca, której członkinie przerobią je na nowe różance i przekażą do szpitali i placówek penitencjarnych.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kwesta na sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina 1. Zachęcamy do wsparcia tej wyjątkowo ważnej placówki.

11.Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje dwa projekty skierowane do mieszkańców naszego regionu, którzy wrócili niedawno z zagranicy i zmagają się z brakiem pracy. Więcej informacji znajdziemy w gablotce.

12. Serdeczne Bóg zapłać także za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3  dziękujemy za dar ołtarza.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem.

15. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp. Bożena Jóźwiak, Irena Baka, Halina Tylec, Helena Czerny, Zofia Łężniak   Wieczny odpoczynek …