LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XXII Niedziela zwykła 30.08.2020 r.

• Msza święta za Ojczyznę, z okazji 40. rocznicy powstania ,Solidarności" będzie odprawiona w naszym kościele dziś o godz. 12.30.
• Z radością informujemy, że Metropolita Krakowski mianował ks. Andrzeja Wciślaka wicedyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
• Wrześniową praktykę katechetyczną rozpoczyna w naszej parafii alumn Marcin Pytko z Czernichowa — witamy go serdecznie. Dziś wieczorna Msza święta będzie sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30). Pragniemy już teraz zapowiedzieć, że w przyszłym roku taka zmiana nie będzie wprowadzana.
• Uroczysta Msza święta dożynkowa będzie odprawiona w kościele Miłosierdzia Bożego na Ogrodach dziś o godz. 15.00.
• Na rozpoczęcie roku szkolnego Msze święte w intencji uczniów i nauczycieli będą sprawowane 1 września: dla Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.00, dla Katolickiej Szkoty Podstawowej o godz. 10.00, dla młodzieży szkół średnich o godz. 18.00. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy na inaugurację w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.30, wtedy też — po Mszy świętej — poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistom.
• Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 (w salce na plebanii).
• W pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do udziału w Godzinie Świętej o 17.00.
• W pierwszy piątek spowiedź rozpocznie się o godz. 15.30. Na wieczornej Mszy świętej będziemy polecać Ofiarodawców wspierających materialnie parafię.
• Czcicieli Matki Bożej i wspólnoty różańcowe zapraszamy w sobotę na godz. 8.00. Przed południem udamy się do tych chorych, których dotychczas odwiedzaliśmy. Prosimy jednak o potwierdzenie, że osoby te wyrażają na to zgodę oraz że ich stan zdrowia na to pozwała.
Cykl konferencji dla narzeczonych rozpocznie się w przyszłą niedzielę w sali na plebanii o godz. 15.00 — wymagane są zgłoszenia mailowe.
• Rodzice dziecka. Marysi Szostak z Lerki przekazali podziękowanie za złożoną przed tygodniem ofiarę w wysokości 6 500 zł.
• W gablotce widnieją informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego.
• Apelujemy do wzszystkich wiernych o ścisłe przestrzelanie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych..
• Kalendarz liturgiczny:
- we wtorek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy,
- w czwartek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
- sobotę wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

Jej duchową drogę przybliża najnowszy numer ,.Gościa Niedzielnego" — zachęcamy do lektury. Do pobrania są bezpłatne egzemplarze czasopisma "Dobre Nowiny".

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Tadeusz Kopta, Jan Salwach i Zdzisław Jurek.