LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XXI Niedziela zwykła 23.08.2020 r.

• W środę, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej będziemy zawierzać Jej opiece naszą parafię. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00 i 9.30. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi nasz rodak, ks. Robert Pietrzyk, obchodzący 25 -lecie kapłaństwa. Prosimy zadbać o uroczysty charakter procesji eucharystycznej. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna.
• Msza święta za Ojczyznę, z okazji 40. rocznicy powstania „Solidarności" będzie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.
• Młodzież ‚oazową i służbę liturgiczną zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą sobotę — rozpoczęcie o godz. 10.00.
• Dziś i w następną niedzielę wieczorna Msza święta będzie sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• Przy naszym kościele przeprowadzana jest dzisiaj kwesta na leczenie i kosztowną operację dziecka, Marysi Szostak z Leńcz - zachęcamy do okazania pomocy. Bliższe informacje w gablotce.
• Apelujemy do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych..
• Kalendarz liturgiczny: - jutro święto św. Bartłomieja, apostoła, - w czwartek wspomnienie św. Moniki, - w piątek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, - w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. „ Gość Niedzielny" pisze o nowych zadaniach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce. 

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Elżbieta Kijak, Krystyna Piątkowska, Stanisław Pagacz, Józefa Chwastek, Maria Anuszkiewicz i Władysław Buksik.