LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XX Niedziela zwykła 16.08.2020 r.

• Dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu — otaczamy ich modlitwą. Przed kościołem odbywa się zbiórka pienidzy, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane poszkodowanym.
• Pielgrzymów powracających z Kalwarii przywitamy dziś wieczorem.
• W środę przypada 18. rocznica zatrzymania się w naszym mieście Ojca świętego Jana Pawła II — z ufnością powierzajmy się Jego wstawiennictwu.
• Drugorzędny odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej będziemy obchodzić 26 sierpnia. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi nasz rodak, ks. Robert Pietrzyk, obchodzący 25 - lecie kapłaństwa
• Jeszcze przez najbliższe dwie niedziele, wieczorna Msza święta będzie sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie przeprowadzona kwesta na leczenie i kosztowną operację dziecka, Marysi Szostak z Leńcz. In formacja widnieje w gablotce.
• O. Sylwan Jędryka przekazuje podziękowanie naszym Parafianom za złożoną przed tygodniem ofiarę w wysokości 15 500 zł.
• W czasie wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o codziennej modlitwie oraz uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej. Apelujemy także o odpowiedni strój w kościele.
• Kalendarz liturgiczny:
- dziś przypada wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla,
- jutro święto św. Jacka, patrona naszej archidiecezji,
- w czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
- w piątek św. Piusa X, papieża, - w sobotę uczcimy Matkę Bożą Królową.

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. „ Gość Niedzielny" pisze o zwycięstwie w Bitwie Warszawskiej, które ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. Polecamy też rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem.

Odszedł do wieczności śp. Józef Szeglowski.