LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XVIII Niedziela zwykła 02.08.2020 r.

• Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do durny i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę. W tym kontekście zachęcamy do zachowania sierpniowej abstynencji - takie postanowienie można wpisać do Księgi wyłożonej na ołtarzu Serca Pana Jezusa. 
​• Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawiamy dziś adorację eucharystyczną po każdej Mszy świętej.
• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, wieczorna Msza święta niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę odbywają się przy naszej parafii do 5 sierpnia w salce na plebanii w godzinach 17.00 — 18.30. Pielgrzymka wyruszy z kościoła na Ogrodach w czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30.
• W gablotce widnieją informacje dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Kalwarię.
• Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30 i na wieczorną Mszę świętą.
• W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rozpoczniemy o godz. 16.00.
• W przyszłą niedzielę kazania wygłosi O. Silvano Jerzy Jędryka, bernardyn, misjonarz z Argentyny. Na potrzeby jego duszpasterstwa będzie można złożyć ofiarę do puszki przed kościołem. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.
• W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o codziennej modlitwie, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej oraz o odpowiednim stroju w kościele.
• Kalendarz liturgiczny:
- we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
- w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, - w sobotę św. Dominika, kapłana. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. 

Dziś przypada 4. rocznica śmierci kard. Franciszka Macharskiego. Z naszej wspólnoty zmarli: śp. Daniel Tyrka i Helena Szwed.