LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XVII Niedziela zwykła 26.07.2020 r.

• Dziś przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, wieczorna Msza święta niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• Czcicieli Matki Bożej i wspólnoty różańcowe zapraszamy na Mszę świętą w sobotę o godz. 8.00.
• Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę odbywać się będą przy naszej parafii od 1 do 5 sierpnia w salce na plebanii w godzinach 17.00 — 18.30. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł.
• W gablotce widnieją informacje dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Kalwarię.
• Sierpniowe postanowienie zachowania abstynencji można wpisać do Księgi wyłożonej na ołtarzu Serca Jezusowego.
• W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o codziennej modlitwie, o uczestnictwie w Niedzielnej Mszy świętej oraz o odpowiednim stroju w kościele.
• Kalendarz liturgiczny:
- w środę wspomnienie św. Marty,
- w piątek św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
- w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym" przeczytamy o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową. 

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Zofia Kulma, Stanisław Wygoda, Janina Pikos i Danuta Mróz.