LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XVI Niedziela zwykła 19 lipca 2020 r.

• W środę przypada święto św. Marii Magdaleny, która patronuje mieszkańcom Korabnik — zapraszamy ich na Mszę świętą o godz. 8.00. • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, wieczorna Msza święta niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• W sobotę, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00 zostaną pobłogosławione pojazdy. Komisja Episkopatu ds. Misji apeluje, by w duchu wdzięczności przeznaczyć „1 grosz za 1 km bezpiecząej jazdy" na zakup środków transportu dla misjonarzy.
• Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę odbywać się będą przy naszej parafii od 1 do 5 sierpnia w salce na plebanii w godzinach 17.00 — 18.30. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł.
• Kalendarz liturgiczny:
- jutro wspomnienie bł. Czesława, kapłana,
- w czwartek święto patronki Europy, św. Brygidy, zakonnicy,
- w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
- w sobotę święto św. Jakuba, apostoła. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. „Gość Niedzielny" przedstawia mity i prawdę o inkwizycji. 

Odszedł do wieczności śp. Bogdan Racult.