LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XV Niedziela zwykła 12.07.2020 r.

•Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
• Przypominamy, że w okresie wakacji, wieczorna Msza święta niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• W związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci Zostań Patronem Polskich Misjonarzy", informujemy, że zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD) będzie przeprowadzana w piątek 17 lipca w godzinach 12.00 — 14.00 na parkingu przy ul. Ks. J. Popiełuszki, naprzeciw cmentarza. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Zapraszamy do udziału w zbiórce. Odbiór zebranego sprzętu o godz. 14.00.
• Bóg zapłać! za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Za Ofiarodawców modlimy się w pierwsze piątki miesiąca na wieczornej Mszy świętej.
• Kalendarz liturgiczny:
- jutro wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w środę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, - w czwartek uczcimy Matkę Bożą Szkaplerzną,
- w sobotę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. „Gość Niedzielny" przybliża okoliczności mające wpływ na orzeczenie o nieważności małżeństwa. 

Odeszła do wieczności śp. Franciszka Badura.